Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   13°

   WHAT'S NEXT

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   WHAT'S NEXT

   WHAT’S NEXT to wydarzenia cykliczne organizowane przez Wydział Wzornictwa Akademii Sztuki w Szczecinie, mające na celu rozpowszechnianie idei z zakresu projektowania produktu, mody i komunikacji wizualnej. Archipelag wydarzeń WHAT’S NEXT jest też poszukiwaniem nowego formatu spotkań i rozmowy o dizajnie. Poprzednie edycje składały się z wystaw, konferencji oraz publikacji. Obecna edycja będzie eksplorować temat dizajnu spekulatywnego poprzez wykład oraz warsztaty prowadzone przez Hendrika-Jana Grievinka, członka amsterdamskiego studia Next Nature Network oraz wystawy IMAGINE SZCZECIN.

   Zaproszony prelegent, Hendrik-Jan Grievink jest uznanym na arenie międzynarodowej holenderskim projektantem i członkiem studia Next Nature Network. NNN skupia osoby o kompetencjach projektowych, artystycznych, humanistycznych i z zakresu nauki, działających wokół dizajnu spekulatywnego, obszaru coraz bardziej obecnego w głównym dyskursie projektowym. Dizajn spekulatywny jest złożonym zjawiskiem, zawierającym w sobie dizajn dla debaty, projektowanie krytyczne, spekulacje oraz projektowanie przyszłości. W trakcie spotkania Hendrik-Jan Grievink przybliży realizacje studia NNN i osadzi je właśnie w tych kontekstach.

   Wystawa IMAGINE SZCZECIN to pokaz prac studentów drugiego i trzeciego roku z Pracowni Projektowania Konceptualnego Wydziału Wzornictwa

   Akademii Sztuki w Szczecinie prowadzonej przez studio projektowe Kosmos Project - Ewę Bochen i Macieja Jelskiego. Studenci podjęli temat katastrofy klimatycznej i wiążących się z nią osobistych niepokojów, przeżyć i wątpliwości. Katastrofa nie jest już wizją przyszłości, ale dotyka nas na co dzień, w drobnych codziennych sytuacjach. Ekstremalnie wysokie temperatury, pożary, susze czy anomalia pogodowe pojawiają się coraz częściej w różnych częściach świata. Szczególnie młodzi ludzie mają wiele obaw z tym związanych, bo to właśnie im przyjdzie mierzyć się ze skutkami zmian. Na wystawie pokazujemy serię obiektów - osobistych komentarzy poszczególnych studentów na temat katastrofy klimatycznej.

   WHAT'S NEXT: 2-11 grudnia 2022

   2 grudnia 2022

   17:00

   How to dream, live and build in the NEXT NATURE? Hendrik-Jan Grievink

   Prowadzenie spotkania i dyskusji Agata Kiedrowicz

   Wykład z zakresu dizajnu spekulatywnego

   Język angielski, dostępne tłumaczenie symultaniczne na język polski

   Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy

   Czarna Sala,

   Akademia Sztuki w Szczecinie,

   Plac Orła Białego 2, Szczecin

   zapisy:  http://evenea.pl/event/whatsnext4

   19:30

   IMAGINE SZCZECIN

   Otwarcie wystawy Pracowni Projektowania Konceptualnego Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuki w Szczecinie

   więcej informacji: https://www.akademiasztuki.eu/Product/wystawa-what39s-next-imagine-szczecin-23

   3-4 grudnia 2022

   How to dream, live and build in the NEXT NATURE? Hendrik Jan-Grievink

   godziny trwania: sobota 10:00-17:30, niedziela 10:00-16:00

   Sala Konferencyjna, Łącznik, Akademia Sztuki w Szczecinie.

   Warsztaty z zakresu dizajnu spekulatywnego,

   Język angielski, zapisy zamknięte

   ___

   Hendrik-Jan Grievink

   Jest projektantem w Next Nature Network, gdzie zajmuje się tłumaczeniem filozofii i złożonych idei na przedmioty i doświadczenia. Jest odpowiedzialny za to, co nazywa "B+R&P"; badania, rozwój i projektowanie znacznej projektów oraz treści dla realizacji NNN.

   Projekty, nad którymi pracował Hendrik-Jan Grievink, to między innymi: Fake for Real, projekt o napiętej relacji między rzeczywistością a symulacją; współredagował i projektował książkę NEXT NATURE; art directing i projektowanie wystawy NANO Supermarket, projektu o wpływie nanotechnologii na nasze codzienne życie; rozwój treści, art directing i projektowanie książki kucharskiej In Vitro Meat, która bada potencjał twórczy mięsa uprawianego laboratoryjnie. Zainicjował projekt Reprodutopia,który bada wpływ technologii sztucznego rozrodu na intymność, relacje i rodzinę przyszłości. Jego najnowszy projekt Technoprivilege miał swoją premierę podczas tegorocznego Dutch Design Weeku.

   ___

   Agata Kiedrowicz

   Krytyczka i kuratorka designu, projektantka, edukatorka. Pracuje interdyscyplinarnie, na styku humanistyki, sztuki i designu oraz biznesu. Publikuje teksty z obszaru dizajnu, mody i trendów na łamach branżowej prasy (m.in. Design Alive, Newsweek Slow, KUKBUK, Notes Na 6.Tygodni Fundacji Bęc Zmiana, FUTU, Monitor Magazine, KMag). Wykłada w School of Form, Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Collegium da Vinci, gdzie kieruje studiami podyplomowymi z obszaru mody i nowych mediów. Szczególnie interesuje ją projektowanie dla zmysłów oraz design jako obszar krytyki i eksploracji rzeczywistości. Współpracuje z projektantami, artystami, instytucjami kultury i sztuki w Polsce i za granicą. Kuratorka wielu wystaw, m.in. "Polish Design Island", "To czuć! Projektowanie dla zmysłów" pokazywanych m.in. na Arena Design 2017, Vienna Design Week, Brussels Design September, Łódź Design Festival oraz w przy ambasadzie RP w Kopenhadze. Zajmuje się także kreatywną strategią i publikacjami dla marek z obszaru mody i designu.

   ___

   Ewa Bochen i Maciej Jelski (Kosmos Project)

   Kosmos Project jest studiem projektowym tworzonym przez Ewę Bochen i Macieja Jelskiego. Projektanci studiowali na Warszawskiej ASP i Politecnico di Milano. Doświadczenie zdobywali w renomowanych mediolańskich biurach Alessandro Mendiniego i Denisa Santachiary. W pracy grupy bardzo ważne jest konceptualne podejście do projektowania oraz przełamywanie stereotypowego myślenia o obiekcie. Inspiracją - współczesna cywilizacja i kierunki jej rozwoju, oraz dzika natura jako źródło harmonii. Projektanci mają na koncie szereg projektów zarówno komercyjnych jak i artystycznych. Między innymi współpracę z Vitra i Paul Smith. Prace studia pokazywane były na wystawach w Londynie, Mediolanie i Sztokholmie, Tokio oraz Nowym Jorku. W portfolio grupy znajdują się także doceniane projekty wystaw między innymi Wszystko widzę jako sztukę w Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Festiwal Apostrof Empik, Bunt Materii w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

   __

   ORGANIZATOR:

   Wydział Wzornictwa AS SZCZECIN

   Akademia Sztuki w Szczecinie

   ZESPÓŁ ORGANIZACYJNY:

   Patrycja Żyżniewska, koncept programu wydarzenia, organizacja

   Agata Grzybowska, administracja projektu

   PROJEKT I REALIZACJA WE WSPÓŁPRACY Z:

   Marta Masella

   Ludwika Hawryszuk

   Patrycja Makarewicz

   Renata Ramola

   Izabela Rosińska

   Natalia Kochaniuk

   Amelia Cel

   Dawid Fik

   Wiktoria Drużyńska

   Aleksandra Tesarska

   Sandra Halikowska

    

   Projekt dofinansowany z budżetu Urzędu Miasta Szczecin

   PARTNERZY:

   CPK Centrum Przemysłów Kreatywnych

   NEXT NATURE

   Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia Sp. z o.o.

   PROJEKT GRAFICZNY:

   Pełnia Studio @pełnia_xyz

   DRUK CYFROWY:

   Piotr Wardziukiewicz wardziukiewicz.pl

   Fotografia wykorzystana na plakacie przedstawia projekt Reprodutopia, Next Nature Network.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!