Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Weekend z 21. Festiwalem MDAG w Szczecinie

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Weekend z 21. Festiwalem MDAG w Szczecinie

   Już tradycyjnie festiwal Millennium DocsAgainstGravity zawita do znacznie większej liczby kin w Polsce, prezentując swoje filmy w trakcie wydarzenia o nazwie Weekend z Festiwalem Millennium Docs Against Gravity 2024. Będzie miało ono miejsce w dniach 17-19 maja i w Szczecinie po raz kolejny zawita do Klubu Delta w Dąbiu. W trakcie trzydniowego wydarzenia zaprezentowanych zostanie sześć filmów, najnowszych osiągnięć światowej sztuki dokumentalnej.

   MDAG to jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, prezentujący kino najwyższej próby. Zeszłoroczna edycja przyciągnęła ponad 144 000 osób!

   Bilety w cenie:

   - 15 zł (1 film);

   - 25 zł (1 dzień - 2 filmy);

   dostępne na https://www.biletomat.pl/bilety-na-weekend-z-festiwalem-mdag-w-klubie-delta-1274 w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury oraz w Klubie Delta bezpośrednio przed projekcjami.

   Dodatkowo jest możliwość nabycia karnetu na wszystkie seanse w cenie 60 zł w sekretariacie MOK oraz w Klubie Delta przed samym festiwalem. Rezerwacje do karnetów pod numerem telefonu 91 469 16 39.

    

   Program Weekendu z 21. Festiwalem Millennium Docs Against Gravity

    

   17 maja (piątek), godz. 17:00

   Każda mała rzecz

   Australia, 2023, 93 min

   reż.: Sally Aitken

   TerryMasear w swoim ogrodzie w Los Angeles prowadzi klinikę dla najmniejszych ptaków na świecie – kolibrów. Obrazy tych drobnych, fascynujących stworzeń, przypominających duszki z bajki połączone z pięknymi zdjęciami naturalnego środowiska, podkreślają główną tematykę filmu – odporność na ciosy zadawane przez życie i proces uzdrawiania ciała i duszy.

    

   17 maja (piątek), godz. 19:00

   Copa 71

   Wlk. Brytania, 2023, 90 min.

   reż.: James Erskine, Rachel Ramsey

   Mistrzostwa świata kobiet w piłce nożnej po raz pierwszy zostały zorganizowane przez FIFA w 1991 roku. To wydarzenie postrzegamy jako oficjalny początek nowej ery w historii sportu, ale czy słusznie? 20 lat wcześniej w blasku fleszy odbył się w Meksyku pierwszy turniej zespołów kobiecych. Mecze oglądało 100 000 widzów, a jednak turniej został wymazany z kart historii.

    

   18 maja (sobota), godz. 17:00

   Efekt YouTube’a

   USA, 2022, 99 min.

   reż.: Alex Winter

   Historia YouTube’a jest zarówno inspiracją, jak i przestrogą. Założony w 2005 roku szybko stał się jedną z najpotężniejszych internetowych platform. Początkowo odwiedzało go dziennie 8 milionów użytkowników – dziś już 2,6 miliarda. Zapewniając łatwy dostęp do wiadomości czy rozrywki, jest również źródłem dezinformacji. Jak zmienił nasze życie i myślenie?

    

   18 maja (sobota), godz. 19:00

   W ogniu. Historia Anity Pallenberg

   USA, 2023, 113 min

   reż.: Alexis Bloom, Svetlana Zill

   Opisywano ją jako boginię rock’n’rolla, kapłankę voodoo, złą uwodzicielkę. Oskarżano o próbę rozbicia Rolling Stonesów z uwagi na romanse z trzema członkami zespołu. Kilka ich piosenek było inspirowanych jej osobą, nazywano ją nawet szóstym Stonesem. Film, w którym pamiętniki Anity Pallenberg czyta Scarlett Johansson, opowiada o jej ekscentrycznym życiu, rodzinie i karierze. Poznajemy jej niepublikowane do tej pory wspomnienia.

    

   19 maja (niedziela), godz. 17:00

   Rave

   Polska, 2024, 79 min

   reż.: Łukasz Ronduda, Dawid Nickel

   Film opowiada o muzyce techno i kulturze rave w Polsce. Przewodnikiem po tym świecie jest dwójka młodych rejwerów: Marysia i Janusz oraz Marcello Zamenhoff, performer i jeden z pionierów techno w Polsce. Bohaterowie szukają odpowiedzi na podstawowe pytanie, czy młodemu pokoleniu uda się pojednać podzieloną klasowo od lat 90. XX wieku scenę klubową w Polsce?

    

   19 maja (niedziela), godz. 19:00

   Naturalna dzikość serca

   Norwegia, 2024, 83 min.

   reż.: Silje Evensmo Jacobsen

   Przez lata rodzina złożona z rodziców i czwórki dzieci cieszyła się samowystarczalnym życiem na norweskiej farmie, z dala od zgiełku miasta, w harmonii z naturą. Niespodziewana tragedia wywróciła wszystko do góry nogami. Jak poradzą sobie w obliczu zmian? Film otrzymał Nagrodę Główną w międzynarodowym konkursie dokumentalnym na Sundance.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!