Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   15°

   W Galerii Willi Lentza zobaczymy prace Lucii Mugnolo

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   W Galerii Willi Lentza zobaczymy prace Lucii Mugnolo

   W sobotę, 16 grudnia 2023, o godz. 17:00 w Galerii Willa Lentza odbędzie się wernisaż wystawy fotografii urodzonej w Neapolu Lucii Mugnolo.

   Absolwentka Officine Fotografiche di Roma na wystawie w Szczecinie (którą opatrzyła tytułem „W poszukiwaniu decydującego momentu”), przedstawi rozmaite i nieoczywiste oblicza stolicy włoskiej Kampanii w kilku rozdziałach, ukazujących zarówno samych neapolitańczyków, konteksty ich życia codziennego przeplatanego ekscytującymi imprezami sportowymi, szalonymi festynami, sztuką wysoką i relaksem związanym z morzem, nad którym króluje nieprzenikniony Wezuwiusz.

   Artystka prezentując swoje zdjęcia zabierze oglądających na wyprawę do nieujarzmionego miasta i z perspektywy insidera zaproponuje subiektywne archiwum skomponowane z chwil i obrazów ukazujących fragmenty przebogatej i wielowymiarowej tożsamości Neapolu.

   Kuratorem wystawy będzie Marta Wróblewska - menedżerka kultury, która współpracowała w Neapolu z prestiżowymi instytucjami, takimi jak: Madre, Museo d’Arte Contemporanea Donnaregina, Fondazione Morra, Ipogeo dei Cristallini, a także Gustav-Seitz-Museum w Trebnitz (Niemcy), Mark Rothko Center w Daugavpils (Łotwa), Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku.

   Zapraszamy serdecznie!
   Wstęp wolny.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!