Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy: Klaudia Prabucka „Śmierć i śledź”

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy: Klaudia Prabucka „Śmierć i śledź”

   - kuratorka: Ada Kusiak

   - otwarcie:15.12.2022 (czwartek) @ 19:00
   Podczas wernisażu odbędzie się performatywne oprowadzanie Klaudii Prabuckiej z udziałem Aleksandry Demianiuk.

   - wystawa:15.12.2022 - 26.02.2023 

    

   „Śmierć i śledź” to pierwsza indywidualna wystawa Klaudii Prabuckiej – jednej z najciekawiej zapowiadających się artystek młodego pokolenia.

    

   W swojej praktyce artystycznej Klaudia Prabucka przeważnie koncentruje się na analizie i reinterpretacji szeroko rozumianych konfliktów społecznych. Jednak, w najnowszych realizacjach malarskich, rzeźbiarskich oraz animacji, stworzonych specjalnie na wystawę w TRAFO, artystka uzewnętrznia swoje emocje opowiadając osobistą historię o śmierci babci. Mówi o smutku, żałobie swojej rodziny i przemijaniu, celowo odrzucając motywy vanitatywne, powszechne alegorie kruchości losu czy ponure, monochromatyczne barwy. Pomimo ciężaru i powagi tematu wystawa „Śmierć i śledź” „naszprycowana” jest charakterystycznym dla artystki poczuciem humoru, zabawą językiem i beztroską estetyką.

    

   Klaudia Prabucka – absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie. Dotychczasowe jej prace pokazywane były na wielu festiwalach, m.in. Film Polska w Berlinie, Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Short Waves w Poznaniu, Post Pxrn Film Festival w Warszawie czy Brussels Porn Film Festival w Brukseli, a także w galeriach BWA Bielsko Biała, czy BWA Gorzów Wielkopolski.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!