Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Szczecin w malarstwie przełomu XIX i XX wieku. Ze zbiorów kolekcjonerów szczecińskich

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Szczecin w malarstwie przełomu XIX i XX wieku. Ze zbiorów kolekcjonerów szczecińskich

   Willa Lentza i Klub Kolekcjonerów, Miłośników Malarstwa i Sztuki Dawnej w Szczecinie zapraszają na wystawę „Szczecin w malarstwie przełomu XIX i XX wieku. Ze zbiorów kolekcjonerów szczecińskich", która potrwa do lipca w przestrzeniach szczecińskiej Willi Lentza. Na wystawie  znalazło się około 30 obrazów.

   Zobaczymy malarstwo niemieckich malarzy z przełomu XIX i XX wieku, ukazujące Szczecin w powiązaniu z Odrą oraz Portem. Zaprezentowany został dorobek artystów związanych z regionem, ukazując mieszkańcom i gościom transgranicznego regionu lokalne dziedzictwo kulturowe.

   Na ekspozycji będzie można zobaczyć obrazy takie jak „Port Szczeciński" autorstwa Fritza Modrowa, „Widok na Stepnicę z Zalewu Szczecińskiego" pędzla Eduarda Krause-Wichmanna, „Port w Szczecinie" Juliusa Paulsena, „Lato nad Zalewem" Otto Lang-Wollina czy kilka dzieł Hansa Hartiga. Dzieła prezentowane na wystawie pochodzą z prywatnych zbiorów polskich kolekcjonerów związanych z Klubem Kolekcjonerów Miłośników Malarstwa i Sztuki Dawnej w Szczecinie.

   Kurator wystawy: Renata Zdero

   Projekt „Szczecin w malarstwie przełomu XIX i XX wieku. Ze zbiorów kolekcjonerów szczecińskich” jako transgraniczna oferta kulturalna współfinansowany ze środków programu Współpracy Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska 2021-2027.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!