Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   30°

   Symfonia nr 8 mistrza Brucknera w złotej sali Filharmonii

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Symfonia nr 8 mistrza Brucknera w złotej sali Filharmonii

   W piątek 1 marca w szczecińskiej filharmonii zabrzmi muzyczne arcydzieło, które przetrwało próbę czasu - Symfonia nr 8 c-moll Antona Brucknera. Orkiestrą symfoniczną zadyryguje maestro Rune Bergmann. Start koncertu o godzinie 19:00. Bilety wciąż dostępne.

   W świecie muzyki każdy dźwięk to opowieść, a każdy koncert to podróż. 1 marca odbędziemy ją z Antonem Brucknerem - jednym z największych symfoników wszech czasów. Jego monumentalna Symfonia nr 8 c-moll, uważana za wielkie osiągnięcie symfoniki romantycznej, ożyje na scenie pod batutą dyrektora artystycznego Filharmonii, maestro Rune Bergmanna.

   Będzie to spotkanie z historią i geniuszem muzycznego myśliciela. Premiera tego monumentalnego dzieła w 1892 roku była pełna kontrowersji i krytyki, ale dzisiaj staje się świadectwem tego, jak sztuka potrafi ewoluować i przemawiać do kolejnych pokoleń. To świetny przykład na to, jak niezrozumiane początkowo dzieło może stać się klasykiem.

   Koncert to doskonała propozycja nie tylko dla miłośników muzyki klasycznej, lecz także dla wszystkich poszukujących niezapomnianych wrażeń. Majestatyczna Symfonia nr 8 c-moll zabierze nas w podróż przez labirynt ludzkich emocji.

   1 marca, godzina 19:00 - koncert BRUCKNER | Symfonia nr 8. Bilety w cenie 25-55 zł można kupić w kasie Filharmonii oraz online.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!