Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   23°

   "Święto naszej muzyki" - koncert w Pałacu Młodzieży

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   "Święto naszej muzyki" - koncert w Pałacu Młodzieży

   Dla wielu osób muzyka to ścieżka dźwiękowa ich życia. Radości i smutki, czynności dnia codziennego stanowią kanwę twórczą. Jest tak dziś, było i dawniej. Muzyka naszych korzeni często tworzona była przy okazji wydarzeń społecznych, rodzinnych, podczas pracy czy odpoczynku.

   Ideą koncertu, który odbędzie się 21 czerwca o godzinie 18.00  w auli Pałacu Młodzieży będzie prezentacja melodii ludowych z różnych regionów Polski. Muzyka nie lubi samotności, zatem towarzyszyć jej będą pieśni i tańce w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca “Młody Krąg” Pałacu Młodzieży – Pomorskiego Centrum Edukacji oraz Zespołu Pieśni i Tańca Pomorza Zachodniego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.


   Więcej o Pracowni Tradycji Polskiej:

   Zespół Pieśni i Tańca "Młody Krąg" Pałacu Młodzieży - Pomorskiego Centrum Edukacji w Szczecinie tworzą grupy dzieci, młodzieży i dorosłych. Łączy ich wspólna pasja – miłość do tradycyjnych, polskich pieśni i tańców. Ich repertuar to polskie tańce narodowe, a także tańce i przyśpiewki regionalne. Ideą przewodnią tworzenia programu artystycznego Zespołu jest przybliżenie odbiorcy elementów polskiego folkloru w formie zbliżonej do autentyku. Kroki taneczne, przyśpiewki, gwara, brzmienie kapeli i stroje są odtwarzane z możliwie największą starannością przy współpracy specjalistów z poszczególnych regionów. Opracowania artystyczne ograniczają się do koniecznych „zabiegów” uwzględniających zasady kompozycji scenicznej i możliwości percepcyjnych odbiorcy. Piękno i urok polskiego folkloru wzbogacają barwne ludowe stroje. Zespół tańczy i śpiewa przy akompaniamencie kapeli w składzie: skrzypce, klarnet, kontrabas, trąbka, i akordeon.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!