Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Święto Muzyki 2023 | Bubliczki i muzyczna parada

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Święto Muzyki 2023 | Bubliczki i muzyczna parada

   Święto Muzyki już w środę! Filharmonia wyjdzie z muzyką w przestrzeń miejską. Podczas muzycznej parady, która o 17:00 ruszy z Filharmonii, uczestnicy odwiedzą muzyczne stacje, reprezentujące kultury muzyczne różnych krajów. A na finał w Ogrodach Śródmieście o 20:00 zagra zespół Bubliczki!

    

   Najkrótsza noc w roku to okazja do muzycznej zabawy. Róbcie muzykę! Faites de la musique! – takie hasło przyświeca Świętu Muzyki, wydarzeniu obchodzonym od 42 lat na całym świecie. To dzień, którego celem jest wspólne cieszenie się muzyką w przestrzeni miejskiej.

    

   W tym roku w środę 21 czerwca Filharmonia zaprasza do wspólnego świętowania i przyłączenia się do pochodu przez muzyczne stacje rozmieszczone w różnych częściach naszego miasta. Uczestnicy będą mieli okazję podziwiać różnorodność kultur muzycznych świata, posłuchać różnorodnych gatunków muzycznych oraz poczuć rytm i atmosferę różnych państw.

    

   Przemarsz przez miasto rozpocznie się w Filharmonii w Szczecinie i zakończy w Ogrodach Śródmieście. Tam właśnie, poza innymi atrakcjami, czeka nas huczny finał - o 20:00 zespół Bubliczki porwie nas do tańca bałkańskimi rytmami.

    

   HARMONOGRAM

   17:00   Filharmonia w Szczecinie – Orkiestra Akordeonowa "Szczecin Accordion Band"

   17:25   Plac Solidarności – Zespół „Moja Ukraina”

   17:45   Plac Żołnierza Polskiego – Zespół Seniorita działający przy Filharmonii w Szczecinie

   18:05   Plac Adamowicza – Zespół Tańca Irlandzkiego Sedinum Celticum

   18:30   Plac Grunwaldzki – Orkiestra Dęta „Szczecińska Trzynastka”

   19:00   Ogrody Śródmieście – Studio Tańca Anna Kowalska, Akademia Tańca DK Dance

   20:00   FINAŁ | Ogrody Śródmieście – Bubliczki

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!