Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Skandynawski wieczór w złotej sali Filharmonii

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Skandynawski wieczór w złotej sali Filharmonii

   Malmö Academy of Music Symphony Orchestra zaprasza na wieczór wypełniony dźwiękami arcydzieł muzyki romantycznej. Już we wtorek 7 listopada o godzinie 19:00 artyści wystąpią w złotej sali Filharmonii w Szczecinie. Bilety wciąż dostępne.

   Wieczór rozpocznie się od krótkiej uwertury autorstwa Elfridy Andrée - utalentowanej, acz mało znanej szwedzkiej kompozytorki, której twórczość stanowi ważny element historii muzyki Skandynawii. Elfrida Andrée była bowiem pionierką walki o prawa skandynawskich kobiet.

   Następnie zostaniemy przeniesieni w świat wirtuoza fortepianu, Ferenca Liszta, a to za sprawą szwedzkiej pianistki Julii Isaksson. Isaksson zdobyła wiele prestiżowych nagród i jest znana z doskonałego opanowania instrumentu. W jej wykonaniu usłyszymy Koncert na fortepian i orkiestrę nr 1 Es-dur - dzieło, które powstawało przez aż 26 lat i jest jednym z najbardziej znanych utworów Liszta.

   W drugiej części wieczoru wsłuchamy się w Symfonię nr 2 D-dur Jeana Sibeliusa. Ta kompozycja, powstała w trudnych dla Finlandii czasach, stała się symbolem walki o niepodległość i przywracania nadziei. Sibelius poprzez swoją muzykę prowadzi słuchaczy od rozpaczy do nadziei, tworząc piękną opowieść o narodowej doli.

   Cały wieczór będzie prowadził maestro Samuli Örnströmer, który zapewni pełen zaangażowania występ Malmö Academy of Music Symphony Orchestra.

   Orkiestrę z Malmö, partnerskiego miasta Szczecina, będzie można usłyszeć we wtorek 7 listopada o godzinie 19:00. Bilety w cenie 25-55- zł można kupić w kasie Filharmonii oraz online.

   Malmö Academy of Music Symphony Orchestra to grupa młodych i utalentowanych muzyków, studiujących w prestiżowej Akademii Muzycznej w Malmö. Orkiestra znana jest z pasji, zaangażowania i doskonałego wykonania utworów z różnych epok muzycznych. Pod batutą maestro Samuli Örnströmer wykonują się w arcydzieła muzyki klasycznej, zachwycając publiczność swoim talentem i emocjami przekazywanymi przez muzykę.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!