Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   20°

   Ruszył XVI Konkurs ZFF Pomerania Film na wsparcie produkcji filmowej

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Ruszył XVI Konkurs ZFF Pomerania Film na wsparcie produkcji filmowej

   Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film ogłosił rozpoczęcie XVI Konkursu na wsparcie produkcji filmowej. Donatorami konkursu są Województwo Zachodniopomorskie, Miasto Szczecin i Miasto Koszalin, a do rozdysponowania jest 400 tysięcy złotych.

   Do konkursu zgłaszane mogą być projekty filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych, etiud, seriali oraz innego rodzaju produkcji filmowej. Regulamin konkursu, formularz aplikacyjny oraz wszystkie niezbędne dokumenty znaleźć można na nowej stronie internetowej ZFF Pomerania Film pod adresem www.pomeraniafilm.pl. W składzie Rady Programowej XVI Konkursu znaleźli się Joanna Pieciukiewicz, Marek Osajda i Paweł Strojek.

   Wnioski aplikacyjne należy składać do 15 kwietnia 2024 roku. W puli konkursu znajduje się w tym roku 400 tysięcy złotych. Wniosek wraz z załącznikami w formie elektronicznej powinien zostać przesłany na adres zff@zamek.szczecin.pl. Wyniki XVI Konkursu ogłoszone zostaną do 25 czerwca 2024 r.

   Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film utworzono w 2009 roku dzięki współpracy Województwa Zachodniopomorskiego, Miasta Szczecin i Miasta Koszalin. Celem funduszu jest wspieranie produkcji filmowych związanych z województwem zachodniopomorskim, które mogą przyczynić się do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji regionu, ze szczególnym uwzględnieniem Miast Szczecin i Koszalin. 

   Do 2023 roku Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film dofinansował prawie 140 produkcji na kwotę ponad 7 milionów złotych. Wiele z nich odniosło sukcesy w kraju i poza jego granicami.

   W poprzednich edycjach konkursu, ZFF Pomerania Film wsparł tak głośne produkcje, jak m.in. „Portret Suzanne” Izabeli Plucińskiej, „Wszystko dla mojej matki” Małgorzaty Imielskiej, „Lekcja miłości” Małgorzaty Goliszewskiej i Katarzyny Matei, „We Have One Heart” Katarzyny Warzechy, „Karbala” Krzysztofa Łukaszewicza, „Fucking Bornholm” Anny Kazejak, „Wiarołom” Piotra Złotorowicza, „Wielka podróż Bogusława X” Kasi Zimnoch i Pawła Kleszczewskiego oraz doceniany obecnie na arenie międzynarodowej film dokumentalny „Apolonia, Apolonia” w reżyserii Lei Glob. Na premierę czekają m.in. animowany film Izabeli Plucińskiej „Joko” oraz krótkometrażowy film fabularny w reżyserii Michała Marksa „Mosty”.

   Bieżące informacje na temat XVI Konkursu i całego Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania Film znaleźć można na  www.pomeraniafilm.pl oraz na stronie funduszu na Facebooku.

    

   HARMONOGRAM XVI KONKURSU ZFF POMERANIA FILM 2024 r:

   Ogłoszenie rozpoczęcia XVI Konkursu: 14 marca 2024.

   Nabór wniosków: 14 marca -15 kwietnia 2024.

   Ocena formalno-rachunkowa nadesłanych wniosków: 16 kwietnia -17 maja 2024.

   Ocena merytoryczna przez Radę Programową ZFF: 20 maja - 18 czerwca 2024.

   Ogłoszenie wyników XVI Konkursu: do 25 czerwca 2024.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!