Social media

Filtrowanie

Kategorie

    Archiwum

      12°

      Rusza Zaczytany Szczecin!

      Robert Duchowski

      Robert Duchowski

      Rusza Zaczytany Szczecin!
      czornyj.jpg
      LasseMaja_Pamietnik detektywa_500pxRGB.jpg
      stelar.JPG
      Zaczytany_SZCZ_plakatA3.jpg

      Rezerwujcie czas i energię bo przed Wami 4 miesiące wydarzeń wokół książek. Wydarzenia te to ogrom przeżyć: spotkacie się z Waszymi ulubionymi autorami, wyniesiecie kilogramy wiedzy z warsztatów, przemierzycie kilometry tras po Szczecinie a na koniec zmobilizujecie tysiące szarych komórek w grze miejskiej. Rusza Zaczytany Szczecin!

      Zaczytany Szczecin to cykl interdyscyplinarnych wydarzeń promujących czytelnictwo, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Od maja do sierpnia Czytelnicy będą mogli wziąć udział w szeregu wydarzeń, które tematycznie będą związane z naszym miastem. Każdy miesiąc poświęcony jest innemu gatunkowi literackiemu. Pasjonatów kryminałów zapraszamy w maju, czerwiec zainteresuje fanów fantastyki, a lipiec przyciągnie wszystkich spragnionych miłosnych wzruszeń. Ale po kolei.

      MAJ - KRYMINALNY SZCZECIN

      (wszystkie wydarzenia odbędą się w filii nr 7, pl. Matki Teresy 8)

      W tym roku maj w Szczecinie to nie tylko rozkwitające kasztany na ul. Mickiewicza. To miesiąc poświęcony gatunkowi literackiemu jakim jest kryminał. A co w programie?


      13 maja godz. 17:00
      Warsztaty detektywistyczne dla dzieci 6-10 lat.
      Obowiązują zapisy. Prowadzenie Beata Witoń z wydawnictwa Zakamarki.
      ZAPISY: https://app.evenea.pl/event/zakamarki/

      OPIS WARSZTATÓW:

      W trakcie spotkania uczestnicy poznają pierwszą sprawę Lassego i Mai, słuchając fragmentów “Pamiętnika detektywa”. Rozgrzeją swój umysł zadaniami na spostrzegawczość, a następnie wezmą udział w mini grze. W jej czasie trzeba będzie odnaleźć koperty z zagadkami, rozwiązać zadania, a hasła wpisać do krzyżówki. Na koniec spotkania mali detektywi otrzymają upominki.

      13 maja godz. 18:30
      Spotkanie autorskie z Maxem Czornyjem.
      Prowadzenie Monika Gapińska.
      Zapraszamy na spotkanie z autorem powieści kryminalnych, Maxem Czornyjem. O jego najnowszą książkę „Mortalista”, rozpoczynającą cykl o Honoriuszu Mondzie, zapyta pisarza Monika Gapińska. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.
      W trakcie sprzątania domu, w którym niedawno natrafiono na zwłoki, zostaje odnaleziona sieć tuneli. Firma specjalizująca się w porządkowaniu miejsc zbrodni, odnajduje w nich makabrycznie upozowane ciała dzieci. Czy lubiany przez wszystkich, emerytowany nauczyciel był seryjnym mordercą? Czy to on odpowiadał za zaginięcia sprzed lat?

      BIO AUTORA:
      Rocznik 1989. Adwokat, praktykował prawo w Polsce i we Włoszech. Niczym w dowcipie lubi stare wino, spleśniałe sery i samochody bez dachu. Pasjonuje go broń czarnoprochowa - rewolwery Colta i Remingtona. Kolekcjonuje antyki, przede wszystkim sztychy, zegary, zegarki, również zabytkowe meble. Lubi grać w szachy, a na playstation nie grał nigdy.


      21 maja godz. 12:00
      Warsztaty komiksowe dla młodzieży od 13 roku życia.
      Prowadzenie Marek Stelar i Wojciech Biernawski.
      Obowiązują zapisy: https://app.evenea.pl/event/warsztatystelar/

      OPIS WARSZTATÓW:

      Podczas warsztatów prowadzący wyjaśnią ogólne zasady tworzenia scenariuszy komiksowych z uwzględnieniem prowadzenia historii i bohaterów, a także specyfiki gatunku. Na podstawie scenariusza pierwszych kilku kadrów komiksu uczestnicy rozwijać będą własną historię w tematyce miesiąca. W maju komiksowa opowieść przybierze szatę kryminalną.

      O prowadzących

      Wojciech Biernawski

      Jest nauczycielem plastyki, pedagogiem specjalnym i arteterapeutą. Popularyzator komiksu, prowadził między innymi warsztaty komiksowo-kryminalne dla młodzieży i dorosłych “Zbrodnia w Szczecinie”.

      Marek Stelar

      Autor powieści kryminalnych, których akcja dzieje się w Szczecinie. Nominowany do Nagrody Kryminalnej Piła, otrzymał wyróżnienie dla najlepszej w Polsce powieści miejskiej za “Blizny”.


      24 maja godz. 17:00
      Spacer kryminalny po Szczecinie z Małgorzatą Dudą i autorką kryminałów Dianą Brzezińską. Spacer tłumaczony będzie na język migowy.

      OPIS SPACERU:

      Przed nami kolejny spacer literacki. Tym razem przyjrzymy się, jaki obraz Szczecina kreuje w swoich powieściach kryminalnych Diana Brzezińska. Wyruszymy z filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej, przejdziemy przez Grabowo i Śródmieście nad Odrę. Przyjrzymy się dobrze znanym miejscom, na które spojrzymy z punktu widzenia akcji powieści. Gdzie spotykali się bohaterowie? Gdzie znaleziono kolejne zwłoki?

      Spacer poprowadzi doświadczona przewodniczka turystyczna Małgorzata Duda, specjalistka od legend (nie tylko miejskich), ale także od turystyki kulturowej. Miłośniczka literatury, nie tylko tej związanej z regionem. Lubi kryminały w wersji literackiej i filmowej, choć nie gardzi też innymi gatunkami literackimi. Redaktorka i wydawczyni książek o regionie.

      CZERWIEC - FANTASTYCZNY SZCZECIN

      Co prawda nie uda nam się ściągnąć dla Was smoków ale obiecujemy, że magii w naszych wydarzeniach nie zabraknie. Poniżej krótki harmonogram wydarzeń czerwcowych. Wszystkie wydarzenia odbędą się w filii nr 54 (ProMedia, Al. Woj. Polskiego 2). Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. Więcej szczegółów wkrótce.

      14 czerwca, godz. 17:00 // spotkanie interaktywne dla dzieci z Marcinem Szczygielskim.

      20 czerwca, godz. 18:00 // spotkanie autorskie z Michałem Cholewą. Prowadzenie Monika Gapińska.


      21 czerwca, godz. 17:00 // spacer fantastyczny wokół pisarza Jacka Sawaszkiewicza. Spacer poprowadzą: Przemek Głowa i pisarz Michał R. Wiśniewski. Spacer tłumaczony będzie na język migowy. Miejsce zbiórki, filia nr 54.


      25 czerwca, godz. 12:00 // warsztaty komiksowe dla młodzieży od 13 roku życia. Prowadzenie Marek Stelar i Wojciech Biernawski.


      LIPIEC - ZAKOCHANY SZCZECIN

      Mówi się, że to maj jest miesiącem zakochanych ale u nas miłość trwa cały rok, a najbardziej w lipcu Poniżej krótki harmonogram wydarzeń lipcowych.

      Wszystkie wydarzenia odbędą się w filii nr 4 (ul. Barnima 25).

      Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

      Więcej szczegółów wkrótce.

      1 lipca, godz. 10:00 // spotkanie interaktywne dla dzieci z Katarzyną Huzar-Czub

      12 lipca, godz. 17:00 // spacer romantyczny z pisarką Sylwią Trojanowską i 

      Tomaszem Wieczorkiem. Spacer tłumaczony będzie na język migowy. Miejsce zbiórki, filia nr 4.

       16 lipca, godz. 12:00 // warsztaty komiksowe dla młodzieży od 13 roku życia. 

       Prowadzenie Marek Stelar i Wojciech Biernawski.

        20 lipca, godz. 18:00 // spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską.

       Spotkanie odbędzie się w ogrodzie filii nr 4.

       

      SIERPIEŃ - GRA MIEJSKA

      Lato w pełni a my bierzemy się za gimnastykę! Nie będzie to jednak gimnastyka ciała ale jednej bardzo ważnej jego części - mózgu! Rozruszaj szare komórki, weź udział w naszej miejskiej grze i zgarnij nagrody! Gra ma 3 warianty i możesz wziąć udział w każdym wariancie. Gra trwa 5 dni i adresowana jest do młodzieży powyżej 13 roku życia, dorosłych i seniorów. Dla trzech najlepszych uczestników w każdej kategorii przewidziane są nagrody.

       

      Projekt „Zaczytany Szczecin” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.

      Bądź na bieżąco!

      Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!