Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Rusza Tydzień Otwartej Sztuki

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Szczecińscy twórcy ponownie szeroko otworzą drzwi swoich pracowni! Wszystko za sprawą zbliżającego się Tygodnia Otwartej Sztuki. Od najbliższego poniedziałku wszyscy zainteresowani będą mieć świetną okazję m.in. do spotkania artystów, podpatrzenia ich przy pracy i poznania sekretów ich pracowni.

   W ubiegłym roku, szczecińskie środowisko twórców po raz pierwszy otworzyło drzwi do swoich pracowni dla odwiedzających w ramach Weekendu Otwartej Sztuki. W trakcie trzech dni lokalni artyści przybliżali zainteresowanym swoją twórczość jednocześnie promując swój dotychczasowy dorobek.

   W tym roku wszyscy miłośnicy sztuki ponownie będą mogli zobaczyć świat lokalnych twórców z bliska. Jednak z uwagi na fakt, iż zeszłoroczna odsłona akcji spotkała się z dużym zainteresowaniem publiczności, jak również pozytywnym odbiorem ze strony samych artystów, postanowiono powtórzyć przedsięwzięcie w wydłużonej formie. W tym roku, w dniach 23 – 29 maja będzie można zajrzeć do pracowni szczecińskich artystów i poznać ich bliżej!

   Inauguracja Tygodnia Otwartej Sztuki odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, tj. 23 maja br. o godzinie 16.30. W tym roku, to wyjątkowe wydarzenie rozpocznie się na pl. Orła Białego 2 występem zespołu Bloco Pomerania oraz performatywną akcją pracowni prof. R. Knutha.

   Urozmaicone wydarzenia i atrakcje będą czekać na wszystkich miłośników sztuki przez cały najbliższy tydzień. W programie Tygodnia Otwartej Sztuki znalazły się m.in. rozmaite spotkania, wystawy, warsztaty, koncerty i spacer po pracowniach. Co ważne, plan wydarzenia został ułożony w taki sposób, by każdy znalazł w nim coś dla siebie – zarówno starsi, jak i młodsi miłośnicy sztuki.

   Tegoroczne wydarzenia organizowane w ramach Tygodnia Otwartej sztuki to także doskonała okazja do zapoznania się z bogatą ofertą m.in. Akademii Sztuki. Szczególnej uwadze polecamy również poniedziałkowe (23 maja) przedsięwzięcia przygotowane przez Liceum Plastyczne. To właśnie tego dnia w placówce odbędą się warsztaty fotograficzne czy też malarstwa akrylowego oraz pokazy malowania obrazów w technice olejnej. Tego samego dnia odbędzie się tam także kiermasz, w trakcie którego oferowane będą prace uczniów i absolwentów szkoły.

   Równie ciekawym przedsięwzięciem, które odbędzie się w ramach tegorocznej odsłony Tygodnia Otwartej Sztuki będzie spacer po pracowniach z Sabiną Wacławczyk (sobota, 28 maja, godz. 11.40 Koński Kierat 14/15). Jego trasa będzie przebiegać przez Galerię ZPAP - pracownię Lewińskich - galeria SAIE - galerię i pracownię ceramiki Art Galle Jolanty Szczepańskiej – pracownię Kingi Dalskiej – pra­cownię Jarosława Eysymonta oraz pracownię Ryszarda Korżanowskiego. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spacerze powinny zabrać ze sobą wodę i wygodne buty. Należy wziąć również pod uwagę fakt, iż ostatnia z pracowni znajdu­je się na trzecim piętrze kamienicy bez windy.

   Szczegółowe informacje dot. poszczególnych pracowni biorących udział w projekcje, godzin otwarcia, artystów, programu wydarzenia i zasad wizyt w poszczególnych miejscach znajdują się w załączeniu. Są one dostępne również na profilu Pracownie Artystyczne – Szczecin.

   Organizatorami Tygodnia Otwartej Sztuki są: Miasto Szczecin, Akademia Sztuki w Szczecinie oraz Fundacja Film Services.

   Załączniki

   • Zaproszenie_TOSz.pdf

    application/pdf

    Pobierz
   • Informator_TOSz.pdf

    application/pdf

    Pobierz

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!