Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Rusza Turniej Muzyków Prawdziwych!

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Rusza Turniej Muzyków Prawdziwych!

   Już dziś, 7 września,  rozpoczynają się doroczne spotkania z muzyką tradycyjną – tym razem w nowej, eksperymentalnej odsłonie.

   Filharmonia ma dla fanów muzyki tradycyjnej koncerty, warsztaty, debatę, pokaz filmu i wielki finał połączony z przyznaniem nagród i wyłonieniem laureatów.

   Tradycja w nowym świetle

   Od 7 do 10 września, Filharmonia przekształci się w epicentrum muzycznej rewolucji, gdzie tradycja spotka się z nowoczesnością, a eksperymentalność i niekonwencjonalność staną się głównymi hasłami tej niezwykłej imprezy. Tegoroczna edycja Turnieju Muzyków Prawdziwych, która przekształci nasze postrzeganie muzyki tradycyjnej. Artyści odczytają muzykę ludową w zupełnie nowy sposób, łącząc tradycję z jazzem, rockiem, elektroniką i muzyką klasyczną. To będzie prawdziwa eksplozja dźwięków i pomysłów!

   Na start pokaz filmowy

   Już dziś (7.09) rozpoczną się turniejowe wydarzenia pokazem filmu „Najem okazjonalny” Weroniki Fibich – twórczyni filmów dokumentalnych oraz projektów artystycznych. Artystka od 1998 roku związana z Ośrodkiem Teatralnym Kana. W polu jej zainteresowań znajdują się działania realizowane w przestrzeni poza/teatralnej; na granicy prywatnego i publicznego. Najczęściej podejmowanym przez nią tematem jest pojęcie pogranicza, w(y)kluczenia, nie/pamięci, tożsamości i (gość)inności.

   „Najem okazjonalny” to próba wsłuchania się w osoby, które uciekając przed wojną przybyły do Polski, próba łowienia ulotnych nici, strzępków wypowiedzi, co oddaje charakter bycia w procesie, w drodze. Stają się one punktem wyjścia do dalszych poszukiwań. Wstęp wolny. Obowiązują wejściówki, które można odbierać w kasie Filharmonii.

   Ekscytujące koncerty

   8 września o godzinie 19:00 złota sala Filharmonii stanie się świadkiem inauguracyjnego koncertu symfonicznego, w którym wystąpi Andrzej Lampert i znakomici instrumentaliści w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Koncert ten oparty będzie na średniowiecznych Pieśniach Wisława z Rugii, ale w zupełnie nowych aranżacjach. BILETY

   9 września od godziny 12:00 zapraszamy na przesłuchania konkursowe uczestników odbędą się w wyjątkowej kategorii EKSPERYMENT. Wybrano 4 zespoły i 4 solistów spośród aż 40 chętnych muzyków z Polski i Niemiec. Uczestnicy zmierzą się z zadaniem konkursowym jakim będzie interpretacja materiałów źródłowych – nagrań terenowych z muzyką tradycyjną z regionu Pomorza. BILETY

   10 września o godzinie 17:00 Turniej zakończy się wyjątkowym koncertem Laureatów i gości specjalnych – zespołu Black Noise. To będzie wystrzałowa fuzja tradycji, ludowych pieśni i współczesnej muzyki, która obiecuje niezapomnianą muzyczną podróż. BILETY

   Wyjątkowe wydarzenia towarzyszące

   TMP to nie tylko koncerty – poza pokazem filmowym to także warsztaty muzyczne, debata, jam session i spotkania z artystami. Bez względu na preferencje muzyczne, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

   Więcej informacji o Turnieju Muzyków Prawdziwych oraz bilety dostępne są na stronie turniej.filharmonia.szczecin.pl.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!