Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Premiera albumu fotograficznego szczecińskich artystów

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Premiera albumu fotograficznego szczecińskich artystów

   „Szczecin. Miasto z duszą” – tak nazywa się kolejny album przygotowany przez Starą Rzeźnię, Grupę CSL oraz Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne. Spośród kilku tysięcy zdjęć staranie wyselekcjonowano nieco ponad 250, które trafią do albumu.

   – Jesteśmy szczęśliwi, że tworzenie szczecińskich albumów stało się naszą tradycją. Wiem, że niektórzy czekają na ich wydanie. Cenią sobie jakość wydawnictwa oraz walory artystyczne. Mamy w Szczecinie wspaniałych, bardzo wrażliwych na piękno, a jednocześnie zaangażowanych w życie miasta fotografów – mówi Laura Hołowacz, prezes Grupy CSL.

   Wernisaż albumu „Szczecin. Miasto z duszą” odbędzie się w czwartek, 26 października o godzinie 18:00 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Prezentacji towarzyszyć będzie wystawa oraz koncerty Ryszarda Leoszewskiego. Specjalnie na okoliczność premiery albumu wykonana zostanie piosenka o Szczecinie skomponowana w ostatnim czasie.

   „Szczecin. Miasto z duszą” to ósmy album wydawany przez Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, Grupę CSL oraz Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne.

   - Poprzednie albumy okazały się wielkim sukcesem. Jako CSL chętnie podarowujemy je naszym klientom i partnerom biznesowym. W efekcie szczecińskie zdjęcia trafiają do rąk ludzi na całym świecie. Promujemy tym samym nasze miasto i przyciągamy do niego turystówmówi Laura Hołowacz, prezes Grupy CSL.

   - Nie mam wątpliwości, że Szczecin to jest magiczne miasto, przestrzeń z duszą. Piękne miejsca, piękni ludzie, wspaniała atmosfera. Szczecina nie da się nie kochać, a zdjęcia przygotowane przez wspaniałych szczecińskich fotografów będą tego najwspanialszym dowodemdodaje Laura Hołowacz.

   Ostatecznie w albumie znajdzie się ok. 250 zdjęć z kilku tysięcy, które powstawały z myślą o albumie lub były przesyłane przez artystów. Praca nad albumem „Szczecin. Miasto z duszą” trwała kilka miesięcy.

   - Mamy zdjęcia opery, wspaniałych szczecińskich obiektów, wydarzeń kulturalnych, ludzi, miejsc spacerowych, miejsc charakterystycznych dla Szczecina. W albumie jest sporo portretów, które są dedykowane temu właśnie albumowimówi Bodek Macal, wiceprezes Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego.

    „Szczecin. Miasto z duszą” to już ósmy album wydany przez CSL, Starą Rzeźnię i Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne. Poprzednie: „Stara Rzeźnia”, „The Tall Ship Races”, „Classic Cars”, „Kamienice Szczecina”, „Zielony Szczecin”, „Wodny Szczecin” oraz „Przedsiębiorczy Szczecin” nadal są do nabycia m.in. w Kubryku Literackim w Starej Rzeźni.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!