Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Otwarcie wystawy Ryszarda Horowitza w Filharmonii w Szczecinie

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Otwarcie wystawy Ryszarda Horowitza w Filharmonii w Szczecinie

   5 maja (niedziela) o godzinie 20:00 Filharmonia w Szczecinie zaprasza na spotkanie z wyjątkowym artystą, fotografem i fotokompozytorem - Ryszardem Horowitzem. Dokładnie w dniu 85. urodzin artysty w Galerii Poziom 4. otwarta zostanie wystawa jego prac RETROSPEKTYWA: Ryszard Horowitz. Bezpłatne zaproszenia na wernisaż będzie można odebrać w kasie Filharmonii od piątku 26 kwietnia od godziny 13:00.

    

   Jubileuszowa wystawa z okazji 85. urodzin Ryszarda Horowitza to idealna okazja do zorganizowania retrospektywnego przeglądu największych osiągnięć mistrza z minionych lat. Wystawa to spontaniczny spacer po różnych momentach twórczości Horowitza, prezentujący jego podejście do tak różnorodnych tematów jak moda, motoryzacja, emocje, iluzja i futurystyczne spojrzenie na świat. Prezentujemy retrospektywny przegląd jego najważniejszych dzieł z lat 1696-2022.

   Często oglądając moje prace ludzie są przekonani, że powstały niedawno i przy użyciu oprogramowania komputerowego. Wiele z nich stworzonych zostało jednak przed rokiem 1090, kiedy nie zdawałem sobie sprawy z istnienia komputerów. [R.Horowitz]

   Ryszard Horowitz, fotograf i fotokompozytor, jest znany ze swojej umiejętności łączenia różnych technik w niezwykłe kompozycje wizualne. Wystawa przeniesie widza w podróż po różnych etapach twórczości artysty, ukazując jego nieustające dążenie do odkrywania nowych środków wyrazu. Ponad pięć dekad twórczości jednego z najbardziej wpływowych artystów współczesnych.

    

   Wernisaż: 5 maja 2024, godzina 20:00

   Czas trwania wystawy: 5 maja 2024 - 25 sierpnia 2024

   Miejsce: Galeria Poziom 4, Filharmonia w Szczecinie, ul. Małopolska 48

   Godziny otwarcia: Galeria czynna w soboty i niedziele w godzinach 12:00-16:00 (w lipcu galeria nieczynna)

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!