Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Otwarcie wystawy Nguyễna Quốc Thànha w TRAFO Trafostacji Sztuki w Szczecinie

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Otwarcie wystawy Nguyễna Quốc Thànha w TRAFO Trafostacji Sztuki w Szczecinie

   TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy:

   Nguyễn Quốc Thành

   „Śpijmy, potem zobaczymy”

   otwarcie: 27 sierpnia 2022 r. (sobota) o 19:00

   wystawa do: 20 listopada 2022 r.

   kuratorki: Anna Ciabach, Katarzyna Sobczak 

   kuratorki przy programie MMM: Mahzabin Haque, Sam Domingo

   koordynacja: Andrzej Witczak

    

   Wystawa "Śpijmy, potem zobaczymy" jest efektem tegorocznego pobytu twórczego Nguyễn Quốc Thànha w Szczecinie i Sopocie. Prezentuje prace powstałe w trakcie rezydencji, jak i wcześniejsze projekty zrealizowane przez artystę oraz twórców zaprzyjaźnionych, między innymi z Nhà Sàn Collective, w którym działa i wystawia na tegorocznych Documenta 15 w Kassel.

   Czynność snu, a co za tym idzie powstawanie marzeń sennych, jest dla artysty pewnego rodzaju kluczem do całego pobytu w Polsce, jak i wystawy w TRAFO Trafostacji Sztuki w Szczecinie. "Śpijmy, potem zobaczymy" to nie tyle zachęta do bezczynności, ile propozycja przeniesienia się w stan zawieszenia; pomost rzucony pomiędzy tam i tu, przeszłość i przyszłość, artystę i osoby odwiedzające wystawę. To sytuacja o charakterze potencjalnym, niedomknięta i jak to we śnie: nie do końca kontrolowana. Wystawa, w której kolorowa queerowa fantazja miesza się z tęsknotą za innymi krajami i własnym miejscem pochodzenia. Wystawa-podróż: Wietnam, Polska i wszystko co pomiędzy, co gdzie indziej.

   Nguyễn Quốc Thành jest artystą, kuratorem, współzałożycielem Nhà Sàn Collective w Hanoi. W 2013 roku założył festiwal Queer Forever!, który stał się trwającym projektem, kinem pop-up, warsztatem książek i zinów, kuchnią, przestrzenią queerowych spotkań, słuchania, oglądania, tworzenia sztuki i kochania. Thành brał udział w festiwalach sztuki performance, wystawach i konferencjach w Japonii, Myanmar, Filipinach, Tajlandii, USA i Wietnamie. Jego ostatnia praca nosi tytuł ưhưh22 i jest częścią projektu Nha San Collective na XV documenta w Kassel w Niemczech.

   Wystawa prezentowana w TRAFO Trafostacji Sztuki w Szczecinie w ramach programu Music.Multimedia.Managment. Współorganizatorzy: Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie.

   Rezydencja artysty przygotowana wspólnie przez: Goyki 3 Art Inkubator w Sopocie i TRAFO Trafostację Sztuki w Szczecinie jako pierwsza część przyszłej wystawy i przewodnika Wietnamczycy w Polsce.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!