Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   23°

   Oto nominowani do Nagrody Artystycznej i tytułu Mecenasa Kultury

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Oto nominowani do Nagrody Artystycznej i tytułu Mecenasa Kultury

   Spośród wszystkich propozycji, które wpłynęły do magistratu, podczas ostatniego w tej kadencji posiedzenia Komisji ds. Kultury i Promocji Rady Miasta wybrano nominowanych do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin i tytułu Mecenasa Kultury.

   Jak co roku, Nagrodę Artystyczną Miasta Szczecin mogą otrzymać twórcy i artyści związani ze Szczecinem. Wyróżnienie przyznawane jest w trzech kategoriach: za istotne osiągnięcie artystyczne oraz za całokształt działalności artystycznej kandydata oraz za innowacyjne pomysły i efektywne działania na rzecz upowszechniania kultury. W tym roku nominowani zostali:

   za istotne osiągnięcie artystyczne w roku 2023:

   - Olga Adamska

   - Sylwia Fabiańczyk - Makuch

   - Katarzyna Seszycka

   za całokształt działalności artystycznej:

   - Stanisław Biżek

   - Jacek Piątkowski

   - Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie”

   za innowacyjne pomysły i efektywne działania na rzecz upowszechniania kultury w roku 2023:

   - Olga Dąbkiewicz

   - Chór Politechniki Morskiej

   - Tradycyjnie już, razem z Nagrodą Artystyczną Miasta Szczecin, przyznany zostanie również tytuł Mecenasa Kultury - mówi Marta Kufel z Centrum Informacji Miasta. - Otrzymać go mogą osoby lub firmy, bez których często realizacja przedsięwzięć o charakterze artystycznym byłaby właściwie niemożliwa. To sponsorzy, biznesmeni albo po prostu osoby prywatne, które wspomagają finansowo szczecińskich twórców.

   W tym roku, do tytułu Mecenasa Kultury nominowali zostali:

   - Marina Developer Marcin Raubo

   - SANPROBI Sp. z o.o.

   Tegorocznych laureatów, zarówno Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin, jak i honorowego tytułu Mecenasa Kultury Szczecina poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się już 16 maja br. w Willi Lentza.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!