Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Od świtu do zmierzchu - Polifonia Pomerania. Zakończenie sezonu koncertowego FAMD

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Od świtu do zmierzchu - Polifonia Pomerania. Zakończenie sezonu koncertowego FAMD

   Szanowni entuzjaści muzyki dawnej i Letniego Festiwalu Wędrownego Na Gotyckim Szlaku! 

   Tegoroczną XV edycję zapowiadamy wydarzeniem stanowiącym zakończenie sezonu koncertowego Fundacji Akademia Muzyki Dawnej. 15 czerwca 2024 zapraszamy na niezwykłe spotkanie na muzycznym szlaku Fundacji Akademia Muzyki Dawnej, czyli nadzwyczajny koncert wędrowny w niepowtarzalnej scenerii wiejskiej kuźni, starego kościoła i karczmy we wsi Gorkow w gminie Löcknitz. Zwiedzimy i poznamy pełne uroku miejsce (Gorkow) i ludzi (Gorkowiaków), gdzie zabrzmi muzyka dawna w wykonaniu zespołu Szczecin Vocal Project i Urszuli Stawickiej grającej na klawesynie i zachowanych tam organach szczecińskiego budowniczego Barnima Grüneberga.

   Tradycyjnie zapraszamy na wspólną wycieczkę naszym busem festiwalowym, który odjedzie ze Szczecina z parkingu przy Jasnych Błoniach (pod orłami) o godzinie 17:30, bilety w cenie 40 zł do kupienia w Republice Fanaberia, przy Deptaku Księcia Bogusława w Szczecinie oraz na stronie famd.pl od poniedziałku 3.06.2024.

   Informacja dla indywidualnych uczestników: rozpoczynamy spotkanie w Gorkow przed Starą Kuźnią o godzinie 18:30. W programie zwiedzanie, dwuczęściowy koncert Polifonia Pomerania i wiejski bufet rozmaitości. Planowane zakończenie o zachodzie słońca.

   Wstęp wolny, zapraszamy!


   Koncert realizowany jest w ramach projektu Muzyka Dawna w Pomeranii - cykl koncertów Alte Musik in Pommern - eine Konzertreihe i ma na celu popularyzację i upowszechnienie wiedzy o tradycjach muzycznych dawnego Pomorza poprzez organizację bezpłatnych koncertów, połączonych z prelekcjami. Kwota dofinansowania projektu w ramach umowy nr FMP-024-23 ze środków Funduszu Małych projektów w programie Współpracy Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska 2021-2027 - 14 043,00 Euro. Projekt dofinansowano ze środków rezerwy celowej budżetu Państwa.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!