Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Nagroda Artystyczna i Mecenas Kultury – znamy zwycięzców

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Podczas uroczystej gali w Willi Lentza wyróżniono twórców i artystów ze Szczecina, którzy swoimi działaniami podbili serca publiczności i zdobyli uznanie krytyków.  Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach.

    

   Za istotne osiągnięcie artystyczne w 2023 roku nagrodę otrzymała Katarzyna Szeszycka. Malarka, ale także artystka szeroko pojętych sztuk wizualnych. Wykłada w Akademii Sztuki, współtworzy niezależną Freedom Gallery w szczecińskiej Off Marinie oraz Fundację Sztuki Upside Art.

    

    

   Nagrodę za całokształt działalności artystycznej otrzymał Jacek Piątkowski z Teatru Współczesnego. Aktor debiutował na scenie teatru w 1970 roku w Grudziądzu. Od 40 lat lat pracuje w szczecińskim Teatrze Współczesnym.

    

    

   Za innowacyjne pomysły i efektywne działania na rzecz upowszechniania kultury w roku 2023 wyróżniono Chór Politechniki Morskiej pod dyrekcją dr hab. Sylwii Fabiańczyk-Makuch. Zespół ma już 20 letni staż i bardzo szybko stał się wizytówką naszego miasta. Chór tworzy blisko stuosobowa grupa artystów, którzy na swoim koncie mają m.in.: kilkanaście międzynarodowych tournée, kilkadziesiąt nagród uzyskanych na prestiżowych festiwalach chóralnych w kraju i za granicą oraz  liczne prawykonania dzieł muzyki współczesnej

    

    

   Tradycyjnie już, wraz z Nagrodą Artystyczną Miasta Szczecin, przyznany został również tytuł Mecenasa Kultury. Pamiątkowa statuetka trafiła do firmy Marina Developer Marcin Raubo, która w 2023 roku wyjątkowo wspierała finansowo szczecińskich twórców.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!