Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   20°

   Nagroda Artystyczna i Mecenas Kultury - zgłoś swoje propozycje

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Nagroda Artystyczna i Mecenas Kultury - zgłoś swoje propozycje

   Przypominamy, że do 28 lutego br. można zgłaszać propozycje kandydatur osób, które powinny otrzymać Nagrodę Artystyczną za działania na rzecz naszego miasta lub zostać uhonorowane tytułem Mecenasa Kultury.

   Nagrodę Artystyczną Miasta Szczecin mogą otrzymać twórcy i artyści związani ze Szczecinem. Wyróżnienie przyznawane jest w trzech kategoriach: za istotne osiągnięcie artystyczne oraz za całokształt działalności artystycznej kandydata oraz za innowacyjne pomysły i efektywne działania na rzecz upowszechniania kultury.

   Podobnie jak w ubiegłych latach, Nagroda ma formę pieniężną. Jej wysokość wynosi 20 000 zł (za istotne osiągnięcie artystyczne oraz za całokształt działalności) oraz 10 000 zł za innowacyjne pomysły i efektywne działania na rzecz upowszechniania kultury.

   Jednocześnie trwa również nabór propozycji kandydatur osób, które powinny otrzymać tytuł Mecenasa Kultury. Są to osoby, bez których realizacja artystycznych przedsięwzięć często byłaby niemożliwa. To sponsorzy, biznesmeni albo po prostu osoby prywatne, które wspomagają finansowo szczecińskich twórców.

   Tytuł Mecenasa Kultury może być przyznany osobie fizycznej, osobie prawnej lub jednostce organizacyjnej nieposiadającej osobowości prawnej, zarówno polskiej, jak i zagranicznej, wyróżniającej się działalnością na rzecz wspierania szczecińskiej kultury w tym: twórców, artystów, instytucji kultury, organizacji pozarządowych lub innych podmiotów działających w sferze kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego. Do tytułu nie mogą kandydować podmioty, które mają prawny obowiązek realizowania zadań z zakresu działalności kulturalnej i ochrony dziedzictwa kulturowego. Minimalny wkład finansowy kandydata w ww. działalność musi wynosić 10 000 zł. Tytuł Mecenasa ma charakter honorowy, a laureat otrzymuje okolicznościową statuetkę.

   Formularze zgłoszeniowe dostępne są między innymi na stronach internetowych Urzędu Miasta Szczecin:

   - Nagroda Artystyczna Miasta Szczecin

   - Mecenas Kultury

   Dokumenty można złożyć osobiście w kancelarii Biura Obsługi Interesantów (sala 62), za pośrednictwem platformy ePUAP lub przesłać listownie na adres Wydziału Kultury Urzędu Miasta Szczecin (pl. Armii Krajowej 1, Szczecin 70-456).

   Czas na złożenie wniosków upływa z końcem lutego br.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!