Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Muzyczne tour de force inspirowane Szczecinem

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Muzyczne tour de force inspirowane Szczecinem

   Przygotujcie się na emocjonującą podróż przez muzyczne ronda Szczecina, gdzie dźwięki, wizualizacje i kreatywność artystów złączą się w niezapomniany spektakl.

   Marcin Masecki, Paweł Tomaszewski, Miłosz Wośko oraz zespół Atom String Quartet na jednej scenie! Specjalnie na wspólny koncert 25 lutego artyści napisali zupełnie nowe kompozycje, czerpiąc z inspirację ze szczecińskich rond i miejskiego hejnału. Będzie jazzowo, będzie klasycznie, będzie szczecińsko. Start koncertu o 19:00.

   Mieszanka stylów muzycznych każdego z artystów, elementy klasyki, jazzu, ale i oryginalne nagrania dźwięków miasta - wszystko to już w najbliższą niedzielę.Zapraszamy na wyjątkowy koncert, który będzie muzycznym pokazem umiejętności kompozytorskich i wykonawczych jednych najlepszych muzyków w kraju.
    

   W złotej sali symfonicznej wraz z orkiestrą symfoniczną wystąpią utalentowani artyści: Atom String Quartet, znany z unikalnych improwizacji i uznawany za jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych na świecie;
    

   • Marcin Masecki, wybitny pianista i kompozytor, to artysta, który nie boi się przekraczać granic gatunków muzycznych;
     
   • Miłosz Wośko, utalentowany pianista, kompozytor i producent muzyczny, którego kompozycje łączą w sobie elementy jazzu, muzyki klasycznej oraz szeroko pojętej muzyki ilustracyjnej;
     
   • Paweł Tomaszewski, wybitny pianista jazzowy włączający w swoją muzykę elementy fusion i eksperymentów dźwiękowych.
     

   Rondo, słowo pełne znaczeń i kontekstów, odnajdzie swoje muzyczne odzwierciedlenie, wprowadzając publiczność w fascynujący świat powtarzalności. Dotychczasowi artyści rezydenci Filharmonii przygotowali unikalne kompozycje muzyczne, w których powracający motyw muzyczny będzie jak urbanistyczne ronda w Szczecinie – pełne dźwięków, społecznych interakcji i wizualnych odniesień. Stosując jazzowe i sonorystyczne improwizacje, wprowadzą elementy muzyki ludowej, minimalizmu, a także dźwięki miejskiej atmosfery Szczecina. Artyści wykorzystają także szczeciński hejnał autorstwa Janusza Stalmierskiego.

   - Zapewniamy, że z tak niezwykłymi wykonawcami koncert będzie dźwiękowym i muzycznym majstersztykiem - mówi Katarzyna Plater-Zyberk, rzecznik prasowy Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. - Zaś dzięki Pawłowi Łuciukowi – artyście generatywnemu i badaczowi możliwości sztucznej inteligencji i rzeczywistości wirtualnej – stanie się także wizualnym doświadczeniem.


   Koncert Artyści Rezydenci dla Szczecina już w niedzielę 25 lutego. Bilety w cenie 25-55 zł można jeszcze kupić w kasie Filharmonii oraz online.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!