Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   30°

   Muzyczne tour de force inspirowane Szczecinem

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Muzyczne tour de force inspirowane Szczecinem

   Przygotujcie się na emocjonującą podróż przez muzyczne ronda Szczecina, gdzie dźwięki, wizualizacje i kreatywność artystów złączą się w niezapomniany spektakl.

   Marcin Masecki, Paweł Tomaszewski, Miłosz Wośko oraz zespół Atom String Quartet na jednej scenie! Specjalnie na wspólny koncert 25 lutego artyści napisali zupełnie nowe kompozycje, czerpiąc z inspirację ze szczecińskich rond i miejskiego hejnału. Będzie jazzowo, będzie klasycznie, będzie szczecińsko. Start koncertu o 19:00.

   Mieszanka stylów muzycznych każdego z artystów, elementy klasyki, jazzu, ale i oryginalne nagrania dźwięków miasta - wszystko to już w najbliższą niedzielę.Zapraszamy na wyjątkowy koncert, który będzie muzycznym pokazem umiejętności kompozytorskich i wykonawczych jednych najlepszych muzyków w kraju.
    

   W złotej sali symfonicznej wraz z orkiestrą symfoniczną wystąpią utalentowani artyści: Atom String Quartet, znany z unikalnych improwizacji i uznawany za jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych na świecie;
    

   • Marcin Masecki, wybitny pianista i kompozytor, to artysta, który nie boi się przekraczać granic gatunków muzycznych;
     
   • Miłosz Wośko, utalentowany pianista, kompozytor i producent muzyczny, którego kompozycje łączą w sobie elementy jazzu, muzyki klasycznej oraz szeroko pojętej muzyki ilustracyjnej;
     
   • Paweł Tomaszewski, wybitny pianista jazzowy włączający w swoją muzykę elementy fusion i eksperymentów dźwiękowych.
     

   Rondo, słowo pełne znaczeń i kontekstów, odnajdzie swoje muzyczne odzwierciedlenie, wprowadzając publiczność w fascynujący świat powtarzalności. Dotychczasowi artyści rezydenci Filharmonii przygotowali unikalne kompozycje muzyczne, w których powracający motyw muzyczny będzie jak urbanistyczne ronda w Szczecinie – pełne dźwięków, społecznych interakcji i wizualnych odniesień. Stosując jazzowe i sonorystyczne improwizacje, wprowadzą elementy muzyki ludowej, minimalizmu, a także dźwięki miejskiej atmosfery Szczecina. Artyści wykorzystają także szczeciński hejnał autorstwa Janusza Stalmierskiego.

   - Zapewniamy, że z tak niezwykłymi wykonawcami koncert będzie dźwiękowym i muzycznym majstersztykiem - mówi Katarzyna Plater-Zyberk, rzecznik prasowy Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. - Zaś dzięki Pawłowi Łuciukowi – artyście generatywnemu i badaczowi możliwości sztucznej inteligencji i rzeczywistości wirtualnej – stanie się także wizualnym doświadczeniem.


   Koncert Artyści Rezydenci dla Szczecina już w niedzielę 25 lutego. Bilety w cenie 25-55 zł można jeszcze kupić w kasie Filharmonii oraz online.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!