Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Kunszt "Pleciugi" doceniony!

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Kunszt "Pleciugi" doceniony!

   Aż 8 z 10 możliwych nagród i wyróżnień zdobył Teatr Lalek „Pleciuga” podczas VI Festiwalu Małych Prapremier w Wałbrzychu! Wszystko za sprawą dwóch wyjątkowych spektakli: „Prefekty i Ambaras” oraz „Niezłe Ziółka” przygotowanych przez szczeciński Teatr.

   Pleciuga” została nagrodzona w następujących kategoriach:

   - GRAND PRIX VI Festiwalu Małych Praprermier zdobył spektakl „Perfekty i Ambaras” w reżyserii Jakuba Krofty,

   - za bogactwo form literackich i wnikliwe ujęcie tematu Nagrodę za tekst otrzymała Maria Wojtyszko za spektakl pt. „Prefekty i Ambaras”,

   - za perfekcyjne wyczucie formy i dobór środków inscenizacyjnych Nagrodę za reżyserię otrzymał Jakub Krofta (spektakl pt. „Prefekty i Ambaras”),

   - za performatywny i światotwórczy charakter muzyki w spektaklu „Perfekty i Ambaras” Nagrodę za muzykę otrzymał Tomasz Lewandowski,

   - za wielowymiarową kreację aktorską postaci Ambarasa w spektaklu „Perfekty i Ambaras” Nagrodę za najlepszą rolę męską otrzymał Rafał Hajdukiewicz.

   - za kreatywność w przedstawieniu „Niezłe Ziółka” Nagrodę Aktorską Związku Artystów Scen Polskich – Sekcja Teatrów Lalkowych otrzymał Maciej Sikorski.

   Jednak to jeszcze nie wszystko! Oprócz wyżej wymienionych nagród szczeciński Teatr Lalek „Pleciuga” otrzymał również następujące wyróżnienia:

   - dla Macieja Sikorskiego za rolę Perfektego w spektaklu „Perfekty i Ambaras”

   oraz

   - Honorowe wyróżnienie PLUNIMA_ Polskiego Ośrodka Lalkarskiego dla spektaklu „Niezłe Ziółka” w reżyserii Pawła Aignera.

   - Po raz kolejny szczecińska „Pleciuga” udowodniła swoją ogromną rangę i klasę. Bardzo gratuluję zespołowi osiągniętego sukcesupowiedziała Lidia Rogaś – zastępca prezydenta Miasta.To prawdziwy zaszczyt mieć tak wspaniałych artystów w Szczecinie! Jestem pewna, że wiele polskich miast zazdrości nam tak niezwykłego Teatru.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!