Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Kolędowanie na ulicy

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Kolędowanie na ulicy

   ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki i Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI zapraszają na uliczny koncert kolęd w nurcie muzyki tradycyjnej. W sercu Śródmieścia.

   Kolędowanie to jedna z najstarszych, wciąż kultywowanych tradycji w naszej kulturze. Wspólne śpiewanie, zwłaszcza w okresie, w którym – mimo mrozu i krótkich dni – jest jakoś cieplej i jaśniej, dodaje sił i buduje poczucie wspólnoty. Już 18 grudnia o godz. 16.00 uliczny koncert kolęd rozgrzeje śródmiejskie serca. Wydarzenie odbędzie się przy ul. Jagiellońskiej 94 – obok nowego miejsca w tej części miasta, czyli kawiarni Mozaika. Udział jest bezpłatny.

   Zagra trio kolędnicze w składzie:

   - Laura Foremska – absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i studiów podyplomowych z arteterapii na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Tradycjom kolędniczym przygląda się od najmłodszych lat, uczestnicząc czynnie w spotkaniach kolędniczych organizowanych przez rozmaite ośrodki teatralne.

   - Kaciaryna Bychak – śpiewa i bada pieśni tradycyjne z regionu Europy Wschodniej. Swoje zainteresowania skupia głównie na pieśniach obrzędowych, zarówno religijnych, jak i związanych z kalendarzem rolniczym.

   - Maksymilian Dzikowski – absolwent edukacji muzycznej w Akademii Sztuki w Szczecinie, archeolog i multiinstrumentalista. Od lat zgłębia tajemnice polskiej i europejskiej muzyki tradycyjnej.

   Działanie jest realizowane w ramach projektu „ŚRODEK. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji”, koordynowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i współfinansowanego przez Gminę Miasto Szczecin w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie".

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!