Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Jazz i improwizacja - finał warsztatów dla młodych muzyczek

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Jazz i improwizacja - finał warsztatów dla młodych muzyczek

   W ostatni czerwcowy wieczór w Filharmonii czeka nas wyjątkowe spotkanie z jazzem, improwizacją i młodymi, zdolnymi nastolatkami, które wystąpią na scenie sali kameralnej. Ich koncert będzie finałem kilkudniowych warsztatów JazzCamp for Girls. Filharmonia zaprasza w piątek 30 czerwca o godzinie 19:00. Bilety w cenie 10-20 zł dostępne są w kasie oraz online.

   JazzCamp for Girls jest przeznaczony dla dziewczynek w wieku 10-15 lat, które chcą uczyć się jazzu i improwizacji oraz pograć z innymi. Pomysł na warsztaty pojawił się w 2014 w Danii we współpracy organizacji JazzDanmark i Copenhagen Jazz Festival. Dziś obozy działają nie tylko w całej Danii, ale także w Polsce, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Kanadzie i Turcji!

   Celem JazzCamp for Girls jest zwiększenie liczby instrumentalistek na scenie muzyki rytmicznej, a tym samym pomoc w promowaniu bardziej równej równowagi płci w przemyśle muzycznym. Dziewczęta przez kilka warsztatowych dni będa wspólnie odkrywać muzykę jazzową i improwizację, wymyślać piosenki i eksperymentować, komponować własne utwory, grać w grupie i świetnie się bawić, ucząc się jednocześnie od inspirujących muzyków związanych z polsko-duńskim stowarzyszeniem PolishDanish Jazz Days.

   Na koncert Jazz Camp for Girls | koncert finałowy Filharmonia zaprasza 30 czerwca o godzinie 19:00. Bilety w cenie 10-20 zł można kupić w kasie Filharmonii oraz na filharmonia.szczecin.pl.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!