Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Inauguracja projektu "SPOT | містина" w TRAFO. Spotkanie z Ivanem Davydenko

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Inauguracja projektu "SPOT | містина" w TRAFO. Spotkanie z Ivanem Davydenko

   TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie rozpoczyna realizację projektu „SPOT | містина”, którego celem jest wsparcie ukraińskich artystek i artystów studiujących na Akademii Sztuki w Szczecinie poprzez podnoszenie ich kwalifikacji oraz integrację ze szczecińskim środowiskiem artystycznym.

   W planach przedsięwzięcia przewidziane są wydarzenia dla lokalnej publiczności, przybliżające twórczość zarówno debiutantek i debiutantów jak i ukraińskich twórczyń i twórców obecnych na polskim rynku sztuki.

   Pierwsze wydarzenie odbędzie się w czwartek, 20 października o 18:00. Będzie to spotkanie z poetą Ivanem Davydenko wokół jego książki poetyckiej „Halal”, opublikowanej przez wydawnictwo papierwdole. Spotkanie poprowadzi Jacek Żebrowski.

   Ivan Davydenko - urodzony w 1988 roku w Żytomierzu, poeta, redaktor naczelny bezmiesięcznika „Magazyn Malkontenty” i autor podkastu „Jak zostać Ukraińcem”. Na co dzień pracuje w Domu Słów w Lublinie.

   „Czytam wiersze Ivana Davydenki i już jestem jak wędrowiec, który przed świtem trafia na piekarnię. Pukam w szybę, a piekarz odpala mi foccacię. Wkradam się między noc a sklep spożywczy” – Juliusz Strachota

   „Zamówiłam Danie Dnia a Ivan Davydenko, bez uprzedzenia, przyniósł mi w wyszczerbionym rondlu smutek przeszłego i przyszłego planowania, panikę ucieczek i wakacji. I śmiech i śmierć i litość, i dumę z czarnego podniebienia. I strach o te przyszłe książki (rozczarują), w których nie będzie słowa o pluciu kłaczkiem, jedzeniu ziemniaków i bogatych” – Olga Hund

   Wydarzenie towarzyszy projektowi „SPOT | містина”, finansowanemu przez Fundusz Stabilizacyjny Kultury i Edukacji 2022 Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec i Goethe-Institut.

   Kolejne wydarzenia w ramach projektu planowane są na 10 i 12 listopada – polecamy śledzić informacje na stronie internetowej i mediach społecznościowych TRAFO.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!