Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   HUMAN - jestem tylko człowiekiem - teledysk od Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   HUMAN - jestem tylko człowiekiem - teledysk od Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie

   Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch zaprasza na premierową projekcję swojego najnowszego teledysku do utworu Human (org. Rag'n'Bone Man).

   Ten niecodzienny teledysk wymaga niecodziennej oprawy - dlatego też na jego premierę zespół wybrał miejsce wyjątkowe, acz dobrze znane na mapie Szczecina - Klub Hormon.

   - W tym wyjątkowym anturażu znajdzie się również przestrzeń na dyskusje o klipie, człowieczeństwie, czy też spotkanie integracyjne z chórzystami - zapowiada dyrygentka, Sylwia Fabiańczyk-Makuch.

   - Nasz najnowszy klip to prosty i jednocześnie bardzo wyrazisty i mocny przekaz - mówi Anita Sienkiewicz-Zbroja, jedna z chórzystek, którą możemy zobaczyć w wideoklipie. - To swoisty manifest, najbardziej potrzebny chyba nam samym – nie obwiniam się, bo jestem tylko człowiekiem. Nie boję się, oddycham i idę przed siebie, najlepiej jak potrafię. Jestem AŻ człowiekiem. 

   Zapewne więc i tym razem wyjątkowy obraz przygotowany przez Gosię Ochnicką oraz Wojtka Wysockiego z firmy Kamera Jazda poruszy do głębi i wzbudzi morze, a nawet i cały ocean, emocji.

   Zresztą, to właśnie o emocjach traktuje utwór, który tym razem pragnie zaprezentować swoim fanom Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie. Human to bowiem opowieść o ludzkiej niedoskonałości. W świecie idealnych proporcji, ciągłego poprawiania i ulepszania, coraz mniej zostaje przestrzeni dla słabości. Dla emocji, których próżno szukać w Social Mediach, bo złość i smutek nie prezentują się ładnie. Bo zmęczenie i przygnębienie źle się komponują i nie umilą nam dnia. Dlatego dzisiaj się do Ciebie uśmiechnę - bo to znacznie bardziej wygodne i mile widziane - ale jutro, kiedy nie będziesz mnie wiedzieć, znowu pójdę pod ramię ze swoimi demonami.

   Podczas wydarzenia wystąpi gościnnie Dorota Kościukiewicz-Markowska - terapeuta psychologii pozytywnej, neurokognitywista, terapeuta analizy egzystencjalnej, pisarka, która przy okazji teledysku Human zachęci nas do wniknięcia we własną, ludzką egzystencję.

   Podzieli się również autorską poezją z „Tomiku Wariata - rozważania egzystencjalne”, którego premiera wkrótce, by za pomocą metafory dotrzeć do tego, co w nas najistotniejsze.

   Na premierę oraz dyskusję i rozważania nad sensem życia Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie zaprasza już w ten czwartek, 30 marca, o godz. 20:00 do Klubu Hormon. W tym samym czasie wideoklip zostanie opublikowany w przestrzeni Internetu, w mediach społecznościowych oraz na kanale YouTube.

   Teledysk "HUMAN" prezentowany będzie również podczas imponującej, edukacyjnej, światowej wystawy przedstawiającej etapy cyklu życia człowieka - Body Worlds, która w piątek, 31 marca zostanie otwarta w szczecińskiej Hanza Tower.

   Wystawa Body Worlds skupia się na cielesności i fizycznym aspekcie człowieka, podczas gdy najnowsza produkcja Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie traktuje o duchowości i delikatnej, ludzkiej psychice. 

   – Wystawa jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich ciekawych ludzkiego ciała, bez względu na wiek – mówi Colleen Schultz, kierownik oświaty z Children’s Health Education.

   - A teledysk jest dopełnieniem dla wszystkich gotowych do spojrzenia nie tylko na to, co na zewnątrz, ale przede wszystkim tego, co kryje się w głębi człowieka - mówi dyrygentka, Sylwia Fabiańczyk-Makuch

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!