Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Gitarowy recital w Filharmonii

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Gitarowy recital w Filharmonii

   18 czerwca o godzinie 19 Filharmonia zaprasza na wyjątkowy recital. W sali kameralnej wystąpi dwoje młodych i wyjątkowo zdolnych gitarzystów - Anabel Montesinos i Andrzej Grygier. Wydarzenie jest częścią festiwalu Baltic Guitar Days. Bilety w cenie 25-35 zł już w sprzedaży.

    

   Wśród wielu wydarzeń poświęconych sztuce współczesnego wykonawstwa gitarowego, już od pięciu lat, znajduje się także festiwal Baltic Guitar Days. Podczas festiwalowych koncertów na szczecińskich scenach prezentują się najwybitniejsi młodzi wykonawcy i doświadczeni mistrzowie. W ramach kursów muzycznych uczniowie i nauczyciele mają okazję szlifować swoje umiejętności. Dzięki konkursowi wielu adeptów tej sztuki ma szansę na przyspieszenie swojej kariery.

    

   Filharmonia zaprasza na koncert dwojga wybitnych gitarzystów, których świeżość i wirtuozeria interpretacji zachwyca melomanów na całym świecie. Podczas koncertu 18 czerwca, odbywającego się w ramach tegorocznej edycji Baltic Guitar Days, w sali kameralnej usłyszymy Anabel Montesinos oraz Andrzeja Grygiera.


   Anabel Montesinos jest najmłodszą zwyciężczynią (w wieku 17 lat) konkursu Francisco Tárregi, najstarszego i najważniejszego konkursu gitarowego na świecie. Anabel Montesinos, rewelacyjna młoda gitarzystka, przenosi ducha Katalonii wszędzie tam, gdzie się pojawia. Oglądanie urodzonej w Hiszpanii Anabel Montesinos na koncercie to doskonała okazja do delektowania się jej niezwykłą wirtuozerią połączoną z muzyczną ekspresją na najwyższym poziomie.


   Andrzej Grygier jest laureatem i triumfatorem poprzedniej edycji Baltic Guitar Days (nie tylko zdobył Grand Prix - nagrodę prezydenta Miasta Szczecina, ale także nagrodę Marszałka Województwa). Artysta jest także zwycięzcą jednego z najbardziej prestiżowych konkursów gitary klasycznej w Baltimore oraz laureatem wielu nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach gitarowych.


   Koncert Baltic Guitar Days | Anabel Montesinos & Andrzej Grygier już 18 czerwca o godzinie 19:00. Bilety w cenie 25-35 zł można kupić w kasie Filharmonii oraz na filharmonia.szczecin.pl.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!