Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Free Blues Band i potańcówka w Różanym Ogrodzie Sztuki

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Free Blues Band i potańcówka w Różanym Ogrodzie Sztuki

   Ruszyła 16. edycja Różanego Ogrodu Sztuki, tak lubionego i cenionego przez mieszkańców cyklicznego wydarzenia. Koncerty, potańcówki, czytelnia,  takie atrakcje czekają w ogrodzie przy ulicy Pawła Jasienicy w Szczecinie. W najbliższą niedzielę zapraszamy na koncert zespołu Free Blues Band i potańcówkę.

    

   Niedziela 16. lipca 

   godz. 12.00

    

   FREE BLUES BAND

   Grupa bluesowa grająca już 40 lat muzykę pełną ekspresji, która łączy w sobie elementy rythm’n'bluesa, soul, funky i niektórych obszarów jazzu. Założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979r. Na swym koncie ma tytuły laureatów z praktycznie wszystkich festiwali muzyki rockowej i bluesowej organizowanych

   w Polsce od 1983r. Aktywnie koncertował jako zespól towarzyszący z Tadeuszem Nalepą, Stanem Skibyim i Leszkiem Cichońskim oraz Janem “Izba” Izbińskim.

   W październiku 2005 zagrali wspólnie dwa koncerty na Międzynarodowym Festiwalu perkusyjnym towarzysząc Ianowi Paiceowi (perkusista Deep Purple). W listopadzie

   2008 suportowali koncert samego Johna Scofielda, który odbył się we Free Blues Club. W czerwcu 2010 otwierali koncert Johna Mayalla!, a w listopadzie 2010 Johnnego Wintera !!! Obecnie zespól aktywnie koncertuje. Ostatnio wzięli po raz kolejny udział, tym razem w Jubileuszowej 40-tej edycji Rawa Blues Festiwal 2022. Poza tym regularnie od 30 lat dają koncerty w firmowym Free Blues Club w Szczecinie.  Zespół używa oryginalnych organów Hammonda na  których gra jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek. Grają w składzie: Andrzej Malcherek - gitara, śpiew Agnieszka Malcherek - organy Hammonda, Mateusz Pawelec - gitara basowa, Radosław Winczewski – perkusja.

   godz. 17.00-20.00

   Różankowa potańcówka

   W niedzielne popołudnie będziemy bawić się w rytmach znanych i lubianych przebojów.

   Koncerty

   Serdecznie zapraszamy na koncerty plenerowe w każdą niedzielę lipca i sierpnia

   o godz. 12.00 w Ogrodzie Różanym. Wystąpią artyści szczecińskiej, ogólnopolskiej sceny muzycznej. W repertuarze standardy muzyki klasycznej, jazzowej oraz rozrywkowej.

   Różankowe potańcówki

   Uwielbiane przez szczecinian pląsy pod chmurką wracają! Podczas tegorocznych tanecznych spotkań będziemy bawić się zarówno w rytmach rodzimej muzyki rozrywkowej jak i światowych hitów. Na parkiecie spotykamy się w niedzielę – 2 lipca w godz. 16.00-19.00, następnie 16 i 30 lipca w godz. 17.00-20.00.

   Różana Czytelnia, czyli plenerowa strefa wolnych książek. Każdy kto odwiedzi Różany Ogród będzie mógł zostawić, wziąć lub poczytać książkę na miejscu. ZAPRASZAMY do plenerowej czytelni każdego dnia!

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!