Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Flamenco podczas Szczecin Jazz

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Flamenco podczas Szczecin Jazz

   Gorące iberyjskie rytmy dla dzieciaków, gala flamenco i koncert Wallace’a Roneya Jr. To kolejne koncerty podczas tegorocznej edycji festiwalu Szczecin Jazz 2022.

    

   Flamenco dla Dzieciaków

   27 lutego 2022, niedziela
   godz. 16.00 i 18.00
   Trafo Trafostacja Sztuki
   Świętego Ducha 4, Szczecin

   „Flamenco dla dzieciaków” to wspaniała zabawa dla „małych i dużych” w rytmie gorących iberyjskich rytmów prowadzonych przez wenezuelską tancerkę Mariane Martinez wspieraną przez studentów szczecińskiej Szkoły Tańca Milagro.

   Mariana Martinez urodziła się w Los Teques, Miranda w Wenezueli. W wieku dziesięciu lat rozpoczyna naukę w zakresie tańca współczesnego i flamenco w ośrodku „Raíces Danza”. Po wielu latach Mariana przeniosła się do Hiszpanii aby kontynuować naukę flamenco u boku znanych artystów, takich jak Farrucos, Manuela Carrasco, Juana Amaya i José Manuel „El Oruco”. W 2011 otrzymała stypendium studia w Sewilli w „Fundación de Arte Flamenco Cristina Heeren”. Do jej najważniejszych sukcesów należy udział na „Festival de Escuelas Flamencas USA”

   Mariana Martinez w swoim tańcu łączy flamenco z elementami wenezuelsko-afrykańskimi przez co jej sztuka należy do bardzo unikalnych w skali świata.

   Szkoła Tańca Milagro została założona w 2005 r. przez Donatę Liszczak, instruktorkę fitness i tańca, mgr historii a od 2006 r licencjonowanego kulturoznawcę (praca licencjacka "Flamenco w kulturze Andaluzji"). Na początku było to miejsce skupiające miłośników flamenco, z czasem doszła nauka innych tańców m.in tańca brzucha, latino, tańca indyjskiego, współczesnego, jazzu, salsation i innych. Przez wszystkie lata działalności w szkole organizowane są liczne warsztaty, zwłaszcza z zakresu flamenco. Regularnie goszczą tu tacy nauczyciele jak: Katarzyna Burgiel (Poznań), Anna Mendak (Wrocław), Marta Dębska (Warszawa), Mateo el Gallito (Bratysława, Łódź), Fefa Gomez (Alicante ) i inni.

    

   Bilety godz. 16.00: Flamenco dla Dzieciaków - Szczecin Jazz 2022 - Trafostacja Sztuki - Szczecin - 27.02.2022 (bilety.fm)

   Bilety godz. 18.00: Flamenco dla Dzieciaków - Szczecin Jazz 2022 - Trafostacja Sztuki - Szczecin - 27.02.2022 (bilety.fm)

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!