Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   "Filipinki to my" - teledysk MARKATO z udziałem FILIPINEK

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   "Filipinki to my" - teledysk MARKATO z udziałem FILIPINEK

   W niedzielę, 22 września w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, na Łasztowni odbyło się wyjątkowe wydarzenie, podczas którego pałacowy zespół MARKATO (Pracownia Wokalna) wykonał na scenie przeboje z repertuaru Filipinek.

   Okazją było 60-lecie tego znanego wszystkim szczecinianom zespołu. Artystki, które były ambasadorkami Szczecina i ikoną mody dla wielu Polek zaszczyciły swoją obecnością spotkanie i uczestniczyły w premierze teledysku stworzonego do jednej z piosenek Filipinek!

   Nowa aranżacja piosenki „Filipinki to my” z 1964 r. wykonana przez pałacowy zespół MARKATO (muzyka Jan Janikowski, słowa Włodzimierz Patuszyński) z gościnnym udziałem Filipinek została zrealizowana w Szczecinie.

   https://www.youtube.com/watch?v=ET9n1rfBccU

   To nie pierwsze spotkanie młodych uczestników z Paniami tworzącymi niegdyś zespół FIlipinki.

   - We wrześniu ubiegłego roku, zespół Markato wziął również udział w podobnym wydarzeniu - mówi Monika Wilczyńska z Pałacu Młodzieży - Pomorskie Centrum Edukacji. - Ich występ bardzo spodobał się publiczności, jak i bohaterkom spotkania.

   Zespół Markato składa się z szóstki wokalistów: Julii, Marii, Natalii, Moniki, Roksany i Marcina. Śpiewają w tym składzie od 4 lat pod czujnym okiem instruktora Dariusza Chmielewskiego, absolwenta Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

   Do ich największych osiągnięć należą: nagroda specjalna przyznawana przez ZAiKS na VI Pułtusk Festiwal im. Krzysztofa Klenczona oraz III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Zespół nawiązuje nowe współprace m.in z Majorem SPZ i Matheo w ich najnowszym projekcie "Nitro".

   Zachęcamy do śledzenia poczynań zespołu na ich oficjalnym profilu na Facebooku.

   Zdjęcie w załączniku: Joanna Kurzydlak

   W TELEDYSKU wystąpił zespół MARKATO w składzie: Monika Oniszczuk, Maria Bajda, Roksana Kryś, Julia Czarnul, Natalia Nowerska, Marcin Lasocki

   Kierownik artystyczny zespołu działającego w Pałacu Młodzieży w Szczecinie: Dariusz Chmielewski

   W finale klipu wystąpiły gościnnie Filipinki w składzie: Elżbieta Klausz, Zofia Bogdanowicz-Kasprzyk, Niki Ikonomu, Halina Sztejner, Anna Sadowa-Stroińska, Iwona Racz-Szczygielska

   Aranżacja instrumentalna i nagranie muzyki: Sławomir Czarkowski
   Aranżacja wokalna: Dariusz Chmielewski

   Realizacja nagrań: „Rapido Studio” Maciej Kiersznicki
   Reżyseria: Małgorzata Frymus
   Zdjęcia: Łukasz Nyks
   Make up: Kate Shevchuk
   Produkcja: Fundacja na Rzecz Kultury i Integracji „Pozytywy”
   Teledysk zrealizowany dzięki: dotacji Miasta Szczecin

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!