Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Filharmonicy zapraszają do Chorin

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Filharmonicy zapraszają do Chorin

   W sobotę 12 sierpnia o godz. 15.00 filharmonicy zapraszają do Chorin na koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. W ruinach najpiękniejszego klasztoru Brandenburgii, oddalonego o niespełna 100 km od Szczecina, już po raz 60 odbędzie się Letni Festiwal Muzyczny.

    

   Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie po raz kolejny wystąpi gościnnie podczas Letniego Festiwalu Muzycznego w Klasztorze w Chorin. Choriner Musiksommer to festiwal wywodzący się już od 1964 roku, kiedy to w ruinach dawnego cysterskiego opactwa zaczęto organizować pierwsze koncerty. W scenerii tej, zachowanej dzięki staraniom wielkiego niemieckiego architekta Karla Friedricha Schinkla, dorocznie odbywa się kilkanaście koncertów głównie muzyki XVII-, XVIII- i XIX-wiecznej.

    

   W tym roku orkiestra przygotowała program zawierający dzieła uwielbiane przez melomanów na całym świecie, a będą to: Uwertura do opery Euryanthe Carla Marii von Webera, słynny Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104 Antonina Dvořaka oraz wielka Symfonia nr 1 c-moll op. 68 Johannesa Brahmsa potocznie znana jako X Symfonia Beethovena. Podczas Festiwalu Choriner Musiksommer Orkiestrę Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie poprowadzi maestra Maria Sydor. W koncercie wiolonczelowym Dvořaka orkiestrze towarzyszyć będzie wyśmienity solista, wiolonczelista - Rafał Kwiatkowski.

    

   SZCZEGÓŁY I BILETY

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!