Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Filharmonia zaprasza: Verdi w nowej odsłonie

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Filharmonia zaprasza: Verdi w nowej odsłonie

   4 listopada na scenie złotej sali zagrają prawdziwi włoscy mistrzowie – Ensemble Nuove Musiche. Wieczór będzie spotkaniem z muzyką Giuseppe Verdiego, a usłyszymy zarówno oryginalne kompozycje, jak te i inspirowane dziełami kompozytora. Początek koncertu o godzinie 19:00, ostatnie bilety wciąż są dostępne.

   Koncert ten będzie kolejną realizacją projektu Verdi nostro contemporaneo (Verdi nasz współczesny), do udziału w którym zaproszono siedmiu współczesnych kompozytorów włoskich. Ich zadaniem było ponowne odczytanie siedmiu utworów Verdiego, ale przez pryzmat własnej kompozytorskiej estetyki. Program uzupełniają utwory Verdiego w wersji oryginalnej na głos i fortepian.

   Usłyszymy to wszystko w znakomitym wykonaniu prawdziwych włoskich mistrzów – Ensemble Nuove Musiche. Zespół ten powstał w 2010 roku i od samego początku tworzący go artyści stawiali sobie za cel budowanie swoistego pomostu między przeszłością a przyszłością muzyki. Ich znakiem firmowym są poszukiwania nowych interpretacji dzieł wielkich kompozytorów z przeszłości i nowych, współczesnych odczytań.

   Zespołowi towarzyszyć będą członkowie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie: Karolina Hyla-Wybraniec - skrzypce; Piotr Wybraniec - klarnet; Filippo Del Noce - flet.Koncert poprowadzi znakomity włoski dyrygent Guido Maria Guida, który blisko współpracuje z Ensemble Nuove Musiche.

   Na koncert VERDI I Ensemble Nuove Musiche zapraszamy w piątek 4 listopada o godzinie 19:00. Bilety w cenie 15-35 zł można kupić w kasie oraz na filharmonia.szczecin.pl.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!