Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   25°

   Filharmonia wspiera osoby ze spektrum autyzmu

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Filharmonia wspiera osoby ze spektrum autyzmu

   2 kwietnia budynek Filharmonii w Szczecinie przybierze kolor niebieski w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu i akcji Polska na niebiesko. Dzień później 3 kwietnia o godzinie 13:00 zapraszamy na wydarzenie „Muzyka w różnych wymiarach” organizowane przez Stowarzyszenie A TO MY wspierające działania pedagogów, rodziców i osób z autyzmem.

   Polska na niebiesko

   Kampania Polska na niebiesko w ramach ogólnoświatowej akcji Light it up blue ma pomóc zrozumieć autyzm i upowszechnić wiedzę o nim. 2 kwietnia, by wesprzeć osoby z autyzmem i ich rodziny na całym świecie budynki użyteczności publicznej oświetlane są na niebiesko, można też kolor niebieski dodać do ubrania czy propagować logo akcji w Internecie (np. na Facebooku). Filharmonia w Szczecinie także, po raz kolejny już, zaświeci się na niebiesko od godziny 19:00 do 22:00.

   Muzyka w różnych wymiarach

   Muzyka w różnych wymiarach to unikalne wydarzenie artystyczne, o celach terapeutycznych tworzone z udziałem dzieci z autystycznego spektrum zaburzeń. Wymiar artystyczny muzyki spotyka się w nim z wymiarem terapeutycznym. Oryginalność przedsięwzięcia polega na włączeniu osób z autyzmem  do aktywnego uczestnictwa w kulturze poprzez prezentację ich kultury, odrębnej i specyficznej.

   Podczas koncertu dzieci z Sieci Niepublicznych Przedszkoli Terapeutycznych „Dzwoneczek” zaprezentują 7 występów muzycznych i choreograficznych.

   Koncert i wystawa „Muzyka w różnych wymiarach” w poniedziałek 3 kwietnia o godzinie 13:00 w holu Filharmonii w Szczecinie. Wstęp bezpłatny.

   Całe wydarzenie będzie także transmitowane na Facebooku Stowarzyszenia A TO MY (https://www.facebook.com/atomyautyzm).

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!