Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Filharmonia w Szczecinie i ZAiKS po raz trzeci ogłaszają konkurs kompozytorski

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Filharmonia w Szczecinie i ZAiKS po raz trzeci ogłaszają konkurs kompozytorski

   Stwórz kompozycję na orkiestrę symfoniczną. Pokaż swoją muzyczną wyobraźnię! Filharmonia ogłasza III Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Mieczysława Karłowicza.

   Wyjątkowe muzyczne wydarzenie i ogromna szansa na artystyczny sukces dla kompozytorek i kompozytorów z całego świata. Po raz trzeci Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Filharmonia w Szczecinie ogłaszają wspólnie Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Mieczysława Karłowicza. Poprzednie edycje, a co za tym idzie zainteresowanie konkursem i poziom nadesłanych utworów, potwierdziły wysoką rangę wydarzenia i fakt, że stało się ono już marką w muzycznym świecie.

   Pierwszy konkurs – z okazji 100-lecia ZAiKS-u, jeszcze bez patrona – odbył się w 2018 roku. Kolejny – I Międzynarodowy Konkurs im. Mieczysława Karłowicza w 2020 roku, druga edycja miała miejsce w roku 2022. Nieprzypadkowo, to właśnie Filharmonia w Szczecinie tworzy ten wyjątkowy konkurs wspólnie ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS. Przestrzeń Filharmonii to znakomite miejsce do zaproponowania publiczności repertuaru w pełni współczesnego. Bo też finał III Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Mieczysława Karłowicza, podobnie jak w poprzednich edycjach, będzie regularnym, biletowanym koncertem, a publiczność zostanie zaangażowana w typowanie swojego faworyta.

   - Zapraszamy do udziału w III Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Mieczysława Karłowicza. Czekamy na utwory oryginalne, dotychczas nieopublikowane, niewykonywane oraz nienagrodzone w innych konkursach. Na zgłoszenia czekamy od 1 czerwca do 31 sierpnia 2024 - informuje Katarzyna Plater-Zyberk, rzecznik prasowy Filharmonii. 

   Przedmiotem Konkursu jest kompozycja na orkiestrę symfoniczną o czasie trwania od 9 do 12 minut

   Więcej informacji na stronie: www.karlowiczcompetition.pl

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!