Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Dla kogo Nagroda Artystyczna, a dla kogo tytuł Mecenasa Kultury?

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Dla kogo Nagroda Artystyczna, a dla kogo tytuł Mecenasa Kultury?

   Doceńmy szczecińskich artystów, promotorów kultury oraz osoby wspierające przedsięwzięcia artystyczne! Do 28 lutego czekamy na propozycje kandydatur osób, które powinny otrzymać Nagrodę Artystyczną za działania na rzecz naszego miasta lub zostać uhonorowane tytułem Mecenasa Kultury.

   Nagrodę Artystyczną Miasta Szczecin mogą otrzymać twórcy i artyści związani ze Szczecinem.
   Od ubiegłego roku wyróżnienie przyznawane jest w trzech kategoriach: za istotne osiągnięcie artystyczne oraz za całokształt działalności artystycznej kandydata oraz za innowacyjne pomysły i efektywne działania na rzecz upowszechniania kultury.

   Podobnie jak w ubiegłych latach, Nagroda ma formę pieniężną. Jej wysokość wynosi 40 000 zł (za istotne osiągnięcie artystyczne oraz za całokształt działalności) oraz 10 000 zł za innowacyjne pomysły i efektywne działania na rzecz upowszechniania kultury.

   Jednocześnie trwa również nabór propozycji kandydatur osób, które powinny otrzymać tytuł Mecenasa Kultury. Są to osoby, bez których realizacja artystycznych przedsięwzięć często byłaby niemożliwa. To sponsorzy, biznesmeni albo po prostu osoby prywatne, które wspomagają finansowo szczecińskich twórców.

   Tytuł Mecenasa Kultury może być przyznany osobie fizycznej, osobie prawnej lub jednostce organizacyjnej nieposiadającej osobowości prawnej, zarówno polskiej, jak i zagranicznej, wyróżniającej się działalnością na rzecz wspierania szczecińskiej kultury w tym: twórców, artystów, instytucji kultury, organizacji pozarządowych lub innych podmiotów działających w sferze kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego. Do tytułu nie mogą kandydować podmioty, które mają prawny obowiązek realizowania zadań z zakresu działalności kulturalnej i ochrony dziedzictwa kulturowego. Minimalny wkład finansowy kandydata w ww. działalność musi wynosić 10 000 zł. Tytuł Mecenasa ma charakter honorowy, a laureat otrzymuje okolicznościową statuetkę.

   Formularze zgłoszeniowe dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Szczecin (zakładka Wydział Kultury)

   Dokumenty można złożyć osobiście w kancelarii Biura Obsługi Interesantów (sala 62), za pośrednictwem platformy ePUAP lub przesłać listownie na adres Wydziału Kultury Urzędu Miasta Szczecin (pl. Armii Krajowej 1, Szczecin 70-456).

   Czas na złożenie wniosków upływa z końcem lutego br.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!