Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   25°

   Chór Remedium ma już 25 lat. Jubileuszowy koncert w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Chór Remedium ma już 25 lat. Jubileuszowy koncert w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

   25 lat istnienia. Wielka pasja i umiejętność łączenia aktywnej pracy zawodowej w szpitalach, gabinetach lekarskich i na uczelniach z możliwością realizacji swojej miłości do śpiewu i muzyki. Jubileusz to okazja do koncertu i zaprezentowania swoich umiejętności, ale mieszkańcy Szczecina i Pomorza Zachodniego – chór Remedium i śpiewających lekarzy znają bardzo dobrze.

   Pasja i miłość do muzyki - to łączy chórzystki i chórzystów z Chór OIL "Remedium". Publiczność mogła przekonać się o tym na własne uszy podczas koncertu jubileuszowego z okazji 25 lat istnienia. Ćwierćwiecze wspólnego muzykowania świętowano w gronie przyjaciół, w tym i członków innych szczecińskich chórów, 17 czerwca w Sali Kameralnej Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

   - Śpiewanie daje mi relaks, to odreagowanie na problemy dnia codziennego - mówi dr n. med. Jolanta Rabus, prezes chóru.

   Inni członkowie chóru dodają, że „Remedium” to szansa na poznanie przyjaciół oraz wspólne wyjazdy na koncerty. Sam repertuar jest bardzo szeroki od renesansu po kompozycje współczesne i rozrywkową. Repertuar jest wybierany i opracowywany przez zespół. Chór występuje na okolicznościowych wydarzeniach między innymi Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie.

   - Jesteśmy dumni, że mamy w naszej Izbie osoby dla których pasja jest ważna i znajdują czas, by ją realizować. Chór Remedium to ludzie, którzy kochają muzykę, ale to przede wszystkim wybitni lekarze, wspaniali specjaliści i osoby, które umiejętnie potrafiły kierować swoją karierą tak, by mieć jeszcze miejsce na realizacje swoich pasji. W dzisiejszych czasach nazwalibyśmy to work-life-balance, ale sami wiemy, że jeszcze dekadę temu to wcale nie było takie oczywiste, a chór przecież skończył 25 latmówi prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie Michał Bulsa.

   - Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie sprzyja realizacjom pasji lekarzy. Mamy sekcję rekreacyjną, sekcję artystyczną ze wspaniale działającą grupą plastyczną czy koło seniora i komisję historyczną. Jestem przekonany, że remont siedziby OIL przy ul. Marii Skłodowskiej Curie pozwoli nam jeszcze szerzej realizować działania skierowane do lekarzy, lekarzy dentystów oraz do lekarzy seniorówdodaje prezes Michał Bulsa.

   Podczas jubileuszowego koncertu, pod batutą prof. Ryszarda Handkego i z udziałem filharmoników, a także zaproszonych muzyków, chór zaśpiewał swoje ulubione utwory.  Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta Szczecina Piotra Krzystka.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!