Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT laureatem prestiżowej nagrody Zachodniopomorskie Orły Wprost 2023

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT laureatem prestiżowej nagrody Zachodniopomorskie Orły Wprost 2023

   Fantastyczne wieści dotarły do zespołu w piątkowy wieczór, 26. maja, prosto z Gali ORŁY 2023 Tygodnika Wprost! CHAPS uhonorowany został w kategorii KULTURA. Uroczysta gala odbyła się w Hotelu Dana a zaszczytną nagrodę odebrali dr Iwona Charkiewicz - kierownik Studium Kultury ZUT oraz prezes chóru Grzegorz Bosy. Dla całego zespołu to ogromna duma i zaszczyt!

   Nagrody ORŁY Tygodnika Wprost po raz pierwszy zostały wręczone w 2016 roku i mają na celu honorować firmy, samorządy, wybitne osobowości, przedstawicieli nauki, medycyny, biznesu, kultury i ochrony środowiska.
   ORŁY WPROST są nawiązaniem do nagrody przyznanej wydawcy WPROST Macieja Lisieckiego od Instytutu im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, a symbolem wyróżnienia stało się godło Państwa Polskiego - wizerunek Orła Białego - które wisiało w siedzibie Prezydenta i Rządu II RP od roku 1945 w Londynie.

   Jest to niezwykłe i szczególne uhonorowanie 70-ciu lat muzycznej pracy Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie.

   Pełna lista zwycięzców 

   Podczas gali został odczytany list, napisany przez dyrygenta CHAPS-u, Pana Szymona Wyrzykowskiego.

   "Życie CHAPSu to zdecydowanie bardziej taniec niż bezwładny jednostajny ruch. W rytmie cotygodniowych prób cieszymy się swoją obecnością, fascynujemy wykonywaną muzyką i często zmęczeni, ale szczęśliwi wracamy z chóralnego parkietu do naszych rodzin i zawodowych obowiązków. Nagroda Orły Wprost jest dla nas sygnałem, że nasz taniec przykuwa uwagę, jest wartością i potrzebą regionu. W imieniu całego zespołu dziękuję za to wyróżnienie. Pomoże nam ono rzucić się w wir kolejnych muzycznych wyzwań."- Szymon Wyrzykowski

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!