Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Bach, Masecki i polonezy w Filharmonii szczecińskiej

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Bach, Masecki i polonezy w Filharmonii szczecińskiej

   Marcin Masecki z orkiestrą symfoniczną i inspirowane Bachem polonezy, których jeszcze świat nie słyszał. Wszystko to na koncercie 5 maja. Start koncertu o 19:00. Bilety wciąż dostępne.

   W podwójnej roli – pianisty i kompozytora – wystąpi na filharmonicznej scenie Marcin Masecki. Artysta wraz z orkiestrą symfoniczną wykona napisane przez siebie polonezy inspirowane Wariacjami Goldbergowskimi Jana Sebastiana Bacha.

   Wariacje Goldbergowskie Jana Sebastiana Bacha uważane są dziś za monument europejskiej historii muzycznej. Z jednej strony jako pokaz niebywałego kunsztu kompozytora, a z drugiej – uniwersalnego i kojącego piękna (wieść niesie, że zostały napisane z myślą o złagodzeniu bezsenności jednego z bliskich znajomych Bacha).

    

   „Trzy, spośród trzydziestu, Wariacji Goldbergowskich Jana Sebastiana Bacha są w rytmie poloneza” – mówi Marcin Masecki. „Kiedy to odkryłem, to aż podskoczyłem i napisałam poemat, fantazję symfoniczną eksplorującą związki bachowskiego arcydzieła z naszym tańcem narodowym” – dodaje.

   Kompozycje Bacha stały się dla Maseckiego impulsem do stworzenia muzycznej opowieści łączącej muzykę niedoścignionego mistrza z polonezami (choć nie typowymi ani też powszechnie znanymi melomanom z twórczości chociażby Chopina czy Straussa). A że Marcin Masecki to pianista i kompozytor wszechstronny, dla którego zacieranie granicy między gatunkami muzycznymi stało się wręcz znakiem rozpoznawczym, możemy spodziewać się najwspanialszych emocji.

   Czas więc odłożyć na bok stare przyzwyczajenia i odkryć poloneza na nowo! 

   Koncert Polonezy Maseckiego już w piątek 5 maja o godzinie 19:00. Bilety w cenie 25-55 zł można kupić w kasie Filharmonii oraz na filharmonia.szczecin.pl.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!