Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   13°

   Artyści otwierają swoje pracownie

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Artyści otwierają swoje pracownie

   Szczecińscy twórcy ponownie szeroko otworzą drzwi swoich pracowni! Już od najbliższego piątku mieszkańcy i turyści będą mogli spotkać artystów, podpatrzeć ich przy pracy i poznać sekrety poszczególnych warsztatów.

   Program nadchodzącej odsłony projektu pn. „Otwarte pracownie” jest wypełniony po same brzegi. W tym roku w ten wyjątkowy projekt zaangażowało się ponad 160 twórców i artystów pracujących w Szczecinie! Na zainteresowanych czekać będzie mnóstwo różnorodnych aktywności, prezentacji, niecodziennych spotkań i warsztatów. Z całą pewnością, zarówno miłośnicy fotografii, rzeźbiarstwa, malarstwa czy też grafiki znajdą coś dla siebie.

   W tym roku wydarzenia organizowane w ramach projektu, rozpoczną się 22 września i potrwają aż do 30 września 2023 roku. Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych aktywności organizowanych w ramach projektów, znajdują się na stronie internetowej www.facebook.com/Pracownie.Szczecin/events.

   Szczególnej uwadze polecamy wydarzenia inaugurujące tegoroczną edycję wydarzenia. 22 września br. o godzinie 17:00 w ogrodzie Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C. Brancusiego w Szczecinie (ul. Kurkowa 1) odbędzie się m.in. odsłona instalacji rzeźbiarskiej pt. „Rury Wilka” autorstwa prof. Ryszarda Wilka – jednego z najstarszych absolwentów placówki. Dodatkowo, również w tym miejscu odbędzie się spotkanie z udziałem twórców i organizatorów poszczególnych wydarzeń oraz prezentacja programu.

   Wydarzenie zostało objęte Mecenatem Kulturalnym Miasta Szczecin.

   ***

   Projekt jest współfinansowany przez Islandię Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny, w ramach projektu "AkTYwny KreaTYwny - pobudzanie ducha przedsiębiorczości kulturalnej i kreatywnej. Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!