Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   13°

   Alexandre Collard zagra Straussa w złotej sali. W repertuarze także Weber i Halvorsen

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Alexandre Collard zagra Straussa w złotej sali. W repertuarze także Weber i Halvorsen

   Wybitny waltornista, wielokrotnie nagradzany na światowej klasy konkursach, grający już między innymi z London Symphony Orchestra, Philharmonia Orchestra, czy Philharmonique de Radio France i Dissonances wystąpi już w 25 marca w sali symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Wraz z Collardem wystąpi także Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie pod batutą Kalle Kuusavy. Początek koncertu o godzinie 19:00.

   Alexandre Collard jest regularnie zapraszany na prestiżowe międzynarodowe festiwale muzyki kameralnej (Juventus, Deauville, Praga, Ticino itp.), gdzie często koncertuje z takimi sławami jak Alena Baeva, Alissa Margulis, Graf Mourja, David Petrlik, Julian Steckel, Marie Hallynck i Jonas Vitaud. Występuje on również z pianistą Nicolasem Royezem. Wkrótce światło dzienne ujrzy ich pierwsza płyta „Aquarelles”.

   Podczas piątkowego koncertu usłyszymy uwerturę do romantycznej opery Wolny strzelec (Der Freischütz) Carla Marii von Webbera. Opera przez ponad dwa wieki nie schodzi z afiszy teatrów operowych na całym świecie. Podobnie jak uwertura, która stale gości w filharmoniach. Już w piątek wybrzmi ona w Filharmonii w Szczecinie. Oprócz tego, w repertuarze, Koncert na waltornię nr 2 Richarda Straussa oraz suita Johana Halvorsena.

   Bilety dostępne są na stronie wydarzenia (https://filharmonia.szczecin.pl/wydarzenia/1701-WEBER__STRAUSS__HALVORSEN) oraz w kasie Filharmonii.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!