Zmiany w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Szczecinie

Adam Morawski

Myśląc o zdrowiu i bezpieczeństwie podopiecznych oraz pracowników Ośrodka wprowadzone zostały zmiany w funkcjonowaniu poszczególnych działów.
Informujemy, że na tym etapie wszystkie świadczenia - przede wszystkim usługi opiekuńcze - są realizowane zgodnie z harmonogramem. Monitorujemy sytuację naszych podopiecznych. Część seniorów, która może liczyć na pomoc rodziny lub ma przyznany niewielki wymiar godzin rezygnuje chwilowo ze wsparcia, aby ograniczyć kontakt z osobami z zewnątrz. Otrzymujemy informacje o nowych osobach, które mogą wymagać pomocy służb. Sygnały te sprawdzane są na bieżąco.
Apelujemy do podopiecznych MOPR o ograniczenie wizyt w poszczególnych działach do absolutnego minimum. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Ta sama zasada tyczy się osób, które do tej pory nie korzystały ze wsparcia Ośrodka, a obecnie znalazły się w takiej potrzebie. W pierwszej kolejności zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, aby uzyskać informacje na temat form wsparcia czy też poradę od pracownika socjalnego.
W celu ułatwienia komunikacji uruchomiona została specjalna linia telefoniczna. Pod numerami telefonu 91 480 70 58, 91 480 70 59 mieszkańcy miasta będą mogli uzyskać wszelkie informacje na temat realizacji świadczeń i funkcjonowania działów MOPR.
Od najbliższego poniedziałku (16 marca) skrócone zostaną godziny funkcjonowania Biur ObsługiInteresantów w poszczególnych działach jednostki. Będą one otwarte w godzinach 8.00-10.00 od poniedziałku do piątku. Klienci będą przyjmowani po wcześniejszej rejestracji telefonicznej. W pozostałych godzinach sprawy również będą przyjmowane telefonicznie. Pełny wykaz numerów można znaleźć na stronie internetowej Ośrodka.
We wszystkich Biurach Obsługi Interesanta zostały wystawione środki do dezynfekcji dłoni. Pracownicy terenowi zostali również wyposażeni w podręczne żele antybakteryjne.
Dodatkowo zawieszone do odwołania zostały zajęcia w Szkołach dla rodziców. Do Punktu Konsultacyjnego dla Ofiar Przemocy w Rodzinie można zgłaszać się telefonicznie pod numerem
91 48 30 600 od poniedziałku do czwartku w godzinach 16-19. Osobiste wizyty będą przeprowadzane tylko po wcześniejszym umówieniu.