Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Pomoc psychologiczna także online

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Pomoc psychologiczna to w obecnej sytuacji ważny element wsparcia mieszkańców. Staramy się dotrzeć do jak największej liczby osób – dlatego uruchomiliśmy również możliwość wideorozmowy z naszymi psychologami i terapeutami.

   W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców porady przeprowadzane są drogą telefoniczną, dlatego od połowy marca w MOPR funkcjonuje dodatkowy telefon pod którym dyżurują psychologowie i terapeuci.

   - Z ich wsparcia można skorzystać od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 20.00 pod nr telefonu 91 46 46 335 - informuje Maciej Homis, rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie. - Poza kontaktem telefonicznym, istnieje również możliwość przeprowadzenia wideorozmowy poprzez Skype. Jest to forma, przeznaczona przede wszystkim dla osób, które znalazły się w głębokim kryzysie i potrzebują dodatkowego wsparcia psychologicznego.

   W Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Szczecinie funkcjonuje także całodobowa Sekcja Interwencji Kryzysowej. Do jej głównych zadań należy udzielanie pomocy osobom i rodzinom doznającym przemocy, podejmowanie interwencji w kryzysowych sytuacjach czy prowadzenie całodobowego punktu konsultacyjno informacyjnego. Dodatkowo prowadzony jest także hostel dla osób doznających przemocy w rodzinie. Z sekcją można kontaktować się pod numerem 91 48 57 580.

   Z zachowaniem wszelkich zaleceń i środków ostrożności prowadzone są także działania w ramach procedury Niebieskiej Karty.

   - Jeśli wpływa do nas zgłoszenie kontaktujemy się z daną rodziną czy osobą, rozpoznajemy potrzeby i sytuacje - mówi Maciej Homis. - Staramy się udzielić odpowiedniego wsparcia telefonicznie mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców jak i pracowników czy służb.

   W razie konieczności służby mundurowe dalej przeprowadzają interwencje w środowiskach i jeśli zachodzi potrzeba wobec sprawców przemocy stosowane są środki zapobiegawcze w postaci aresztu czy odizolowania. W obecnej sytuacji nie notujemy wzrostu liczby zgłoszeń czy zakładanych Niebieskich Kart.

   Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Ośrodka oraz portalu https://wiadomosci.szczecin.eu/koronawirus, gdzie pojawiają się najnowsze informacje dotyczące funkcjonowania miejskich jednostek.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!