Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Zmieniamy zawód - film o szczecińskich motorniczych

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   To praca, która dostarcza ekscytacji i bardzo dużo emocji  - mówi motornicza Iwona Dolatowska, jedna z bohaterek filmu "Zmieniamy zawód - zostań motorniczym".

   Pracownicy Tramwajów Szczecińskich wystąpili w pierwszym odcinku cyklu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości pt. „Zmieniamy zawód”. Serial opowiada o warunkach pracy i zarobkach, jakie oferują branże, które szukają rąk do pracy. W Szczecinie na chętnych do kierowania tramwajami czeka 30 etatów, a w całej Polsce 500.


   Praca „z emocjami”, ale daje dużo satysfakcji


   Program „Zmieniamy zawód” pokazuje drogę dojścia do nowej pracy. Pani Iwona jest motorniczą od dwóch lat. Wcześniej była zatrudniona w prywatnej firmie.

   - Postanowiłam poszukać pracy bardziej stabilnej. Zapisałam się na kurs. Ekscytacji i emocji jest dużo. Spróbować powinien każdy, kto czuje się na siłach. Rodzina jest ze mnie dumna. Moja córka właśnie zaczęła kurs - mówi Iwona Dolatowska.


   Kursy na motorniczych w Szczecinie odbywają się kilka razy w roku. Można do nich przystąpić za darmo.

   - Decyzja dojrzewała we mnie kilka miesięcy. W mojej rodzinie są dwa pokolenia kolejarzy, więc zawsze darzyłem sympatią wszystko, co jeździ po torach - opowiada Krzysztof Saczuk, który właśnie skończył kolejny kurs motorniczego, organizowany przez Tramwaje Szczecińskie.


   Dla otwartych i opanowanych


   - Najpierw sprawdzamy predyspozycje kandydata. Szukamy osób otwartych, opanowanych i zdeterminowanych. Potem jest właściwy kurs, który trwa trzy miesiące i składa się z część teoretycznej i praktycznej - mówi  Beata Dudkiewicz z Tramwajów Szczecińskich.


   Tramwaje Szczecińskie oferują atrakcyjne warunki i stabilną pracę. Średnia miesięczna brutto to 6200 złotych. Do tego liczne dodatki w postaci premii kwartalnych, nagród jubileuszowych, wczasy pod gruszą, darmowy bilet na komunikację miejską czy karta Multisport.


   - W samym Szczecinie brakuje ok. 30 etatów, a w innych miastach w Polsce nawet więcej. To praca z wieloma obciążeniami, pod naporem stresu i z koniecznością dopasowania pod nią naszego życia. Braki kadrowe są tu jednak na tyle poważne, że należy spodziewać się regularnych podwyżek płac – mówi Anna Sudolska, ekspertka rynku pracy z Idea HR Group.


   29 stycznia w Tramwajach Szczecińskich rozpoczął się kolejny kurs motorniczego. Bierze w nim udział 15 osób.

   Warunki rekrutacji: Zostań motorniczym w Szczecinie!

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!