Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Za kilka dni otwarcie ulicy Bolesława Śmiałego

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   BS_1.jpg
   BS_2.jpg
   BS_3.jpg
   BS_4.jpg

   Rozpoczęła się procedura odbiorowa remontowanych na Turzynie ulic. Wykonawca poprawia niedociągnięcia i wprowadza stałą organizację ruchu. To oznacza, że za kilka dni ulica będzie otwarta dla ruchu. 

   Wykonawca udostępnia kolejne miejsca parkingowe i prowadzi swoje prace wykończeniowe. Całkowite otwarcie zaplanowane jest na przyszły tydzień.

   Przypominamy, że projekt zakładał przebudowę ulicy Bolesława Śmiałego na odcinku od ul. Krzywoustego do ul. Jagiellońskiej wraz ze skrzyżowaniem ulic Bolesława Śmiałego — Żółkiewskiego — Chodkiewicza. Po przebudowie ulica pozostanie dwukierunkowa, jednak zyskała nową nawierzchnię z obustronnym pasem postojowym do parkowania równoległego oraz chodniki z ciętych, szarych z płyt granitowych.

   Bezpieczeństwo poprawiło wprowadzenie „strefy ruchu 30” oraz przejść „sugerowanych”, które są wyniesione. Na chodniku wykonane zostało oznakowanie o fakturze rozpoznawalnej przez osoby niewidome. Na skrzyżowaniu ulic Bolesława Śmiałego — Żółkiewskiego — Chodkiewicza zaprojektowano minirondo z przejezdną wyspą środkową o nawierzchni z kostki kamiennej.

   Wokół ronda pojawią się „zielone” wysepki częściowo obsadzone krzewami.

   - Projekt przewiduje zagospodarowanie placu przy skrzyżowaniu z ul. Żółkiewskiego - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. - Plac stanowić ma obszar rekreacyjny, w tym celu ustawione zostały ławki. W najbliższych dniach posadzone będą drzewa i krzewy.

   Zakres przedsięwzięcia obejmował:

   • przebudowę jezdni,
   • przebudowę istniejących ciągów pieszych,
   • wykonanie elementów małej architektury,
   • wykonanie nasadzeń,
   • przebudowę sieci kanalizacji deszczowej i wodociągowej,
   • budowę nowego oraz przebudowę istniejącego oświetlenia,
   • usunięcie kolizji z istniejąca infrastrukturą.

   Zadanie „Przebudowa drogi w kwartale ulic: Bolesława Śmiałego, Chodkiewicza, Żółkiewskiego, Pocztowej, Ściegiennego w Szczecinie — ETAP I Przebudowa ul. Bolesława Śmiałego na odcinku od ul. Krzywoustego do ul. Jagiellońskiej wraz ze skrzyżowaniem ulic Bolesława Śmiałego — Żółkiewskiego — Chodkiewicza” realizowane było przez dwóch zamawiających: Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!