Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   15°

   Wymiana nawierzchni na Moście Gryfitów

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Wymiana nawierzchni na Moście Gryfitów

   We wtorek 28 czerwca rozpoczną się prace związane z wymianą nawierzchni na Moście Gryfitów. Na czas prowadzenia robót, obiekt zostanie wyłączony z ruchu.

   Prace związane z wymianą warstwy ścieralnej rozpoczną po porannym szczycie komunikacyjnym. W trakcie prowadzenia prac, przez obiekt nie będzie przejazdu w obie strony. Ruch dwukierunkowy pojazdów będzie się odbywał po jezdni nowo wybudowanego mostu.

   Prosimy kierowców o szczególną uwagę. Prace potrwają kilka dni.

   O inwestycji

   Inwestycja obejmuje budowę skrzyżowania z wyspą centralną z sygnalizacją świetlną oraz przebudowę ulic Krygiera i Granitowej, znajdujących się w sąsiedztwie skrzyżowania. W ramach prac rozebrany zostanie istniejący, wyłączony z ruchu most drogowy nad rzeką Regalicą. W jego miejsce pojawi się nowa przeprawa. Prace obejmą również budowę chodników i ścieżek rowerowych; oznakowania dróg oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego; kanalizacji deszczowej; oświetlenia; ekranów akustycznych.

   Wykonawcą jest konsorcjum firm Roverpol sp. z o.o. oraz Rover Infraestructuras S.A.. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin.

   Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Wysokość dofinansowania 72 797 093,95 zł.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!