Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Torowa rewolucja. Prace drogowe w rejonie Ronda Sybiraków

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Torowa rewolucja. Prace drogowe w rejonie Ronda Sybiraków

   Najbliższe dni będą trudne dla kierowców poruszających się w rejonie Ronda Sybiraków. Zaplanowane na około 10 dni prace drogowe wymuszają zamknięcie kilku ulic. Ostatnia warstwa nawierzchni oznacza jednak koniec jednego z etapów prac związanych z infrastrukturą dla kierowców.

   Od dnia 30.04.2022 wprowadzony zostanie kolejny etap czasowej organizacji ruchu w związku z przebudową torowisk tramwajowych, w ramach którego w dalszym wykonywane będą prace związane z przebudową układu drogowego i torowego al. Wyzwolenia, ul. Piłsudskiego, na placu Rodła oraz w ciągu ulic Asnyka, Boguchwały i Orzeszkowej.

   Związku w wykonaniem ostatniej warstwy nawierzchni jezdni na ulicy Kołłątaja i Rondzie Sybiraków na około 10 dni wprowadzone zostaną następujące zmiany:

   • Zamknięta zostanie ulica Kołłątaja pomiędzy ul. Świętej Barbary i Rondem Sybiraków
   • zamknięty zostanie przejazd przez Rondo Sybiraków

   • dodatkowo, do odwołania, zamknięty zostanie wjazd z ulicy Lubomirskiego na al. Wyzwolenia

   KOMUNIKACJA MIEJSKA

   Od 30.04.2022 (dla linii nocnych od nocy 30.04/1.05.2022) wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii 51, 57, 63, 69, 78, 82, 87, 89, 92, 99, B, 522 i 523.

   Zamknięcie skrzyżowania ul. Lubomirskiego/al. Wyzwolenia zmiany - w kursowaniu linii 87 i B:

   • Autobusy linii 87 w kierunku pętli „Podbórz” od przystanku „Odrowąża” kursować będą przez ul. Wąską, ul. Niedziałkowskiego, ul. Unisławy, pl. Witosa, al. Wyzwolenia, ul. Ofiar Oświęcimia i ul. Staszica do przystanku „Kołłątaja” i dalej bez zmian. Nieczynny będzie przystanek „Wąska Floating Arena” zlokalizowany w ciągu ul. Felczaka (nr 18022). W zamian uruchomione zostaną przystanki:
    1. „Wąska” w ciągu ul. Niedziałkowskiego za skrzyżowaniem z ul. Wąską (nr 18691),
    2. „Odzieżowa” w ciągu ul. Ofiar Oświęcimia za skrzyżowaniem z ul. Odzieżową (nr 12831),
    3. „Ofiar Oświęcimia” w ciągu ul. Staszica za skrzyżowaniem z ul. Ofiar Oświęcimia (nr 14221).
   • Autobusy linii B w kierunku pętli „Osiedle Bukowe” od ronda Giedroycia kursować będą przez al. Wyzwolenia z pominięciem ul. Staszica i ul. Lubomirskiego. Przystanek „Kołłątaja” zlokalizowany będzie w ciągu al. Wyzwolenia za rondem Giedroycia (nr 12733). 

   Asfaltowanie ronda Sybiraków - zmiany w kursowaniu linii 51, 57, 63, 69, 78, 82, 87, 89, 92, 99, B, 522 i 523.

   • Autobusy linii 57, 63 i 82 od przystanku „Cyryla i Metodego” kursować będą objazdem przez ul. Ofiar Oświęcimia, ul. Staszica i rondo Giedroycia do pętli „Kołłątaja”. Powrót odbywać się będzie przez ul. Barbary, ul. Długosza, al. Wyzwolenia, rondo Giedroycia, ul. Staszica, ul. Ofiar Oświęcimia do przystanku „Cyryla i Metodego” i dalej bez zmian. Nieczynne będą przystanki:
    1. „Niemcewicza” w obu kierunkach (nr 14391 i 14392),
    2. „Boguchwały” w obu kierunkach (nr 14691 i 14692).

   W zamian uruchomione zostaną przystanki:

   „Kołłątaja” w ciągu ul. Staszica pod kładką dla pieszych, w obu kierunkach (nr 12720 i 12722),

   „Ofiar Oświęcimia” w ciągu ul. Staszica za skrzyżowaniem z ul. Ofiar Oświęcimia, w kierunku pętli „Kołłątaja” (nr 14221),

   „Ofiar Oświęcimia” w ciągu ul. Ofiar Oświęcimia za skrzyżowaniem z ul. Staszica, w kierunku ul. 1 Maja (nr 14291),

   „Cyryla i Metodego” na żądanie w ciągu ul. Cyryla i Metodego przed skrzyżowaniem z ul. Ofiar Oświęcimia, w kierunku pętli „Kołłątaja” (nr 16891),

   „Cyryla i Metodego” na żądanie w ciągu ul. Ofiar Oświęcimia przed skrzyżowaniem z ul. Cyryla i Metodego, w kierunku ul. 1 Maja (nr 16892).

   Linie kursować będą według specjalnych rozkładów jazdy.

   • Autobusy linii 51, 69, 78, 87 (kierunek Podbórz oraz kursy skrócone do Kołłątaja w obu kierunkach), 89, 92, 99 i B (kierunek Osiedle Arkońskie) od ul. Kołłątaja kursować będą objazdem przez ul. Barbary, ul. Długosza, ul. Naruszewicza do ul. Kołłątaja i dalej bez zmian. Nieczynne będą przystanki „Niemcewicza” w obu kierunkach. Na liniach obowiązywać będą dotychczasowe rozkłady jazdy (z wyjątkiem linii 87 i B, których rozkłady jazdy zmienione zostaną ze względu na zamknięcie dla ruchu ul. Lubomirskiego przy skrzyżowaniu z al. Wyzwolenia).

   • Autobusy linii 522 w kierunku Warszewa/Rostockiej od przystanku „Kołłątaja” zawracać będą na rondzie Giedroycia i dalej kursować będą przez ul. Staszica i ul. Ofiar Oświęcimia do przystanku „Cyryla i Metodego” i dalej bez zmian. Nieczynne będą przystanki „Niemcewicza” (nr 14392) i „Boguchwały” (nr 14692). W zamian uruchomione zostaną przystanki:
    1. „Ofiar Oświęcimia” w ciągu ul. Ofiar Oświęcimia za skrzyżowaniem z ul. Staszica (nr 14291),
    2. „Cyryla i Metodego” w ciągu ul. Ofiar Oświęcimia przed skrzyżowaniem z ul. Cyryla i Metodego (nr 16892).

   Linia kursować będzie według dotychczasowego rozkładu jazdy.

   • Autobusy linii 523 w kierunku Zajezdni Golęcin od przystanku „Kołłątaja” kursować będą objazdem przez ul. Kołłątaja, ul. Barbary, ul. Długosza, ul. Naruszewicza do ul. Kołłątaja i dalej bez zmian. W przeciwnym kierunku (Cukrowa/Przecław) od ul. Kołłątaja obowiązywać będzie trasa przez ul. Naruszewicza, ul. Długosza, al. Wyzwolenia, rondo Giedroycia do przystanku „Kołłątaja” i dalej bez zmian. W obu kierunkach nieczynne będą przystanki „Niemcewicza”. Linia kursować będzie według dotychczasowego rozkładu jazdy.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!