Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Szczecińska Karta Aglomeracyjna dla uchodźców

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Szczecińska Karta Aglomeracyjna dla uchodźców

   Zachęcamy obywateli Ukrainy, którzy zatrzymali się w naszym mieście do wyrabiania Szczecińskiej Karty Aglomeracyjnej, która umożliwi bezpłatne korzystanie z komunikacji miejskiej bez potrzeby wożenia ze sobą ważnych dokumentów.

   Przypominamy, że zgodnie z uchwałą Rady Miasta Szczecin uchodźcy z Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 24 lutego mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów pojazdami lokalnego transportu zbiorowego organizowanego przez Gminę Miasto Szczecin – ZDiTM, na wszystkich liniach komunikacyjnych na podstawie dokumentu potwierdzającego przekroczenie granic. Uprawnienie przysługuje do 30 września 2022r.

   - Wychodzimy naprzeciw potrzebom i ułatwiamy sprawę, szczególnie dzieciom - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. - Umożliwiamy wyrobienie kary SKA z nadanymi uprawnieniami zgodnie z zapisami uchwały. Każde ukraińskie dziecko posiadające nadany Pesel może otrzymać taką kartę. Karty wydawane są w dowolnym Punkcie Obsługi Klienta – Kasie Biletowej ZDiTM.

   Co należy mieć ze sobą do okazania?

   - Potwierdzenie nadania Pesel i/lub legitymację szkolną z wpisanym numerem Pesel

   - Wypełniony Wniosek o wydanie Szczecińskiej Karty Aglomeracyjnej.

   Podpisany wniosek może zostać złożony przez inną osobę, ale tylko w przypadku posiadania pisemnego upoważnienia do złożenia i odbioru wniosku, podpisanego przez wnioskodawcę.

   Posiadanie takiej karty SKA ułatwi dzieciom podróżowanie i brak konieczności noszenia przy sobie innych dokumentów. Wyeliminuje to zniszczenie czy też zagubienie ważnych dla uchodźców dokumentów. Kartę wyrobić mogą oczywiście także dorośli.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!