Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   19°

   Szczecin: Zmiany w komunikacji miejskiej

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Szczecin: Zmiany w komunikacji miejskiej

   W związku z brakami kadrowymi od 16.09.2023 r. wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii tramwajowych.

   - Na linii 2 nastąpi korekta rozkładów jazdy we wszystkie dni tygodnia.

   - Na linii 6 nastąpi przesunięcie przystanku końcowego: z Placu Rodła na Filharmonię wraz z korektą rozkładów jazdy we wszystkie dni tygodnia. W dni świąteczne (z wyjątkiem Nowego Roku, Wielkanocy i Bożego Narodzenia) linia będzie funkcjonować w obiegu łączonym z linią 11 (kursy w obu kierunkach będą realizowane przez pl. Hołdu Pruskiego).

   - Na linii 7 nastąpi korekta rozkładów jazdy we wszystkie dni tygodnia. Przy częstotliwości kursowania co 20 minut obowiązywać będzie skomunikowanie linii 7 i 12 na przystanku Plac Szarych Szeregów, umożliwiające przesiadkę w relacji Pomorzany <> Stocznia Szczecińska.

   - Częstotliwość kursowania oraz trasa linii 2, 6 i 7 pozostaje bez zmian.

   - Linia nr 8 będzie kursować tylko w godzinach szczytu w dni powszednie. W zamian  linia nr 10 stanie się linią całodzienną, kursującą we wszystkie dni tygodnia, zapewniając liczbę kursów na odcinku Gumieńce - Brama Portowa na podobnym poziomie jak dotychczas.

   - Linia 10 kursować będzie we wszystkie dni tygodnia.

   - Linia 11 na odcinku Pomorzany – Pl. Żołnierza Polskiego (przez pl. Rodła) - częstotliwość kursowania pozostaje bez zmian we wszystkie dni tygodnia. Natomiast na odcinku Pl. Rodła - Ludowa będzie kursować wyłącznie w godzinach szczytu w dni powszednie.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!