Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   21°

   Szczecin: Renowacja kanałów - utrudnienia w ruchu

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Szczecin: Renowacja kanałów - utrudnienia w ruchu
   renowacja_3.jpg
   renowacja_1.jpg
   renowacja_2.jpg

   Najbliższe dni mogą być trudnym czasem dla przejeżdżających ulicami Unii Lubelskiej, Kozierowskiego i Janickiego. Będą tam prowadzone prace związane z renowacją kanalizacji.

   - Technologia przez nas wybrana jest najmniej uciążliwa z możliwych, dodatkowo wykonawca dokłada wszelkich starań, aby całość prac przebiegła sprawnie - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZWiK. - Prosimy jednak o szczególną uwagę i cierpliwość.

   Łącznie renowacji poddanych zostanie 1650 metrów kanalizacji i 35 studni. Wykonawca wymieni 34 włazy i uszczelni 140 włączeń.

   W ramach zadania pn. ,,Renowacja kanalizacji sanitarnej i ogólnospławnej w ulicach Unii Lubelskiej, Kozierowskiego, Janickiego w Szczecinie,, wykonywane będą prace z wykorzystywaniem metody bezwykopowej.

   Dzięki temu utrudnienia dla mieszkańców są mniejsze - jesteśmy mniej uciążliwi, bo ograniczenia związane z zajęciem pasa drogowego są zminimalizowane, jest też zdecydowanie ciszej. Dodatkowo prace można wykonywać niezależnie od planów innych jednostek.

   Renowacja kanałów zmniejsza koszty prac i pozwala na lepszą eksploatację przez służby ZWiK i eliminację ewentualnych awarii, które bywają uciążliwe dla mieszkańców.

   - Metoda bezwykopowa, w dużym uproszczeniu, polega na włożeniu do rur kanalizacyjnych rękawa nasączonego żywicą poliuretanową - mówi Hanna Pieczyńska. - Po nadmuchaniu rękaw przyjmuje kształt rury, wypełnia kanalizację, przylegając do ścian. Dzięki temu powstaje rura w rurze, a kanalizacja otrzymuje nowe uszczelnienie.

   Do przeprowadzenia renowacji wybierane są miejsca, które podczas przeglądów technicznych sieci wykazują naj większy stopień zużycia. Dzięki takim działaniom zapobiegamy problemom, które mogłyby się pojawić w pasie drogowym.

   Utrudnienia w ruchu:

   - Ul. Kozierowskiego – od 21-28.11 ulica zostanie wyłączona z ruchu w ciągu dnia. Mieszkańcy zostali o pracach poinformowani. Wykonawca w miarę możliwości będzie starał się umożliwiać przejazd.

   - Ul. Unii Lubelskiej – utrudnienia i czasowe problemy z przejazdem, zajęcie części jezdni od 24.11 w godzinach popołudniowych i nocnych.

   - Ul. Janickiego – trwają prace. Możliwe są chwilowe utrudnienia z przejazdem, zajęcie części jezdni.

   Prace wykonywane przez firmę Blejkan S.A. zostały wycenione na kwotę 1 151 291,07 zł brutto i powinny zakończyć się przed świętami.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!