Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   19°

   Szczecin: Męskie Granie coraz bliżej. Zmiany w komunikacji miejskiej

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Szczecin: Męskie Granie coraz bliżej. Zmiany w komunikacji miejskiej

   Wielkimi krokami zbliża się jedno z największych wydarzeń plenerowych w tym roku. Przygotowaniami zajęty jest nie tylko organizator, ale także miejskie służby. Gotowy jest już plan dodatkowej komunikacji, kończą się prace porządkowe, które ułatwią dojście i korzystanie z terenu koncertu. Na Męskie Granie będziemy gotowi na czas!

   16 i 17 czerwca komunikacja miejska będzie jeździła dłużej, pojawią się także dodatkowe linie, które ułatwią powroty z koncertów. W rejonie wydarzenia pojawią się dodatkowi pracownicy Nadzoru Ruchu, aby poinformować i w pomóc, w razie potrzeby.

   KOMUNIKACJA MIEJSKA

   Organizator przygotowuje parking od strony ulicy Przestrzennej, zachęcamy jednak do korzystania z komunikacji miejskiej. W dniach 16–17.06 uruchomione zostaną dodatkowe kursy komunikacji miejskiej po koncercie.

   1. Kursowanie linii tramwajowej 2 zostaje przedłużone do godz. 1:30. Linia kursować będzie do godz. 0:30 co 10 minut, następnie co 6 minut. Kursy zjazdowe (od godz. 0:48) będą realizowane naprzemiennie przez pl. Rodła i pl. Kościuszki.

   2. W godzinach 23:44–1:30 uruchomiona zostaje dodatkowa linia autobusowa 800 w relacji Os. Bukowe – Os. Słoneczne – Hangarowa – Brama Portowa – Plac Kościuszki (przystanek 10422), z częstotliwością co 4–5  minut.

   - W kierunku pl. Kościuszki obsługiwane będą przystanki: Hangarowa, Basen Górniczy, Wyszyńskiego, Plac Zwycięstwa, Krzywoustego, Plac Kościuszki; w kierunku Os. Bukowego: Basen Górniczy, Hangarowa, Rondo Ułanów Podolskich, Jaśminowa ZUS, Bagienna, Struga Zajezdnia, Wiosenna, Łubinowa, Os. Słoneczne, Rondo Reagana, Kolorowych Domów, Os. Bukowe.

   - Kursy na odcinkach Plac Kościuszki – Hangarowa i Os. Bukowe – Hangarowa będą realizowane jako techniczne.

   - Kursy o godzinie 01:44 i 01:48 realizowane będą z Os. Bukowego do Polic – obsługiwane przystanki: Hangarowa, Basen Górniczy, Wyszyńskiego, Brama Portowa, Plac Żołnierza Polskiego, Plac Rodła i dalej jak trasa linii 107. Przystanki na trasie linii 107 będą funkcjonować jako „na żądanie”.

   3. Dla linii 2 i 800 od godz. 23:30 do zakończenia kursowania przystanki „Hangarowa” będą funkcjonować jako stałe.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!